Vianočné dobroty - závan detstva na vašom stole

Počas najtradičnejších sviatkov roka dodržiavam veľa zvykov. Nechcem vymýšľať a skúšať niečo nové, chcem si pripomínať všetky vône a chute z detstva. Ak sa ma niekto opýta, ako nejaké vianočné jedlo ozvláštniť alebo čo priniesť na sviatočný stôl nové, tak ja sa pýtam „prečo ?“. Úplne stačí, ak si vezmete za manželku niekoho z inej krajiny a vianočný stôl máte ozvláštnený až – až.

Autor: SHUTTERSTOCK

Ak máte rodný list z čias, kedy sa stávalo pred obchodmi na všetko v rade, určite si pamätáte vianočné prípravy od novembra. A nebol to ani marketingový ťah obchodných reťazcov, jednoducho sa muselo plánovať s jednotlivým ingredienciami mesiace dopredu.

Med sa zvyčajne priniesol od rodiny z vidieka, cukor našťastie bol, škorica sa zohnala a kakao a čokoláda na varenie už vyžadovali sofistikovanejší prístup.

Aj v minulom storočí boli med a škorica „nevyhnutnými“ surovinami pri príprave vianočných medovníkov. Už aj naše babičky piekli medovníky, med mali často krát doma a škoricu našťastie kúpili v obchode. Táto kombinácia nebola náhodná, pretože mala pozitívne účinky na ľudské telo, ktoré bolo počas zimy náchylnejšie na ochorenia. O mede sa popísalo veľa, ale napríklad taká škorica zabraňuje nadúvaniu, podporuje trávenie a pôsobí proti hnačkám. Dokonca si v niektorých krajoch pridávali do medu pomletú škoricu a tak natierali na chlieb. Asi zdravší a výživnejší predchodca dnešných sladkých orieškových nátierok na pečivo.

Táto kombinácia bola v zimnom období využívaná aj ako prevencia proti prechladnutiu. Ako so všetkými surovinami, aj tu by som odporúčal využívať tradičné zdroje – med od domáceho výrobcu, ktorý nemusí mať nádhernú etiketu a med už začal cukornatieť, ale máte istotu, že tam nie je niečo navyše. Pri škorici si radšej vyberte jej cejlónsky druh – po obsahovej stránke má viac prospešných zložiek ako jej čínska kolegyňa.

Čo sa mi najviac páči na tradíciách je, že každé jedlo malo svoj význam, alebo suroviny, ktoré sa použili mali dodať telu v zimnom období všetko, čo potrebovalo. A k tomu nikto nepotreboval kopec kníh o zdravej výžive a všemocný internet. Tak to bolo zrejme aj s vlašskými orechmi. Jednak sa pridávali do sviatočných koláčov a jedli sa aj počas Štedrovečernej večere. Orechy podporujú nielen imunitný systém, ktorý je počas zimy ťažko skúšaný, ale vďaka vitamínom skupiny B udržujú nervový systém v rovnováhe a chránia srdce.

Teším sa, keď opäť zacítim všetky staré známe vône. Takto špeciálne prichádzajú len raz do roka a to si teda vychutnám so všetkým, čo k tomu patrí … aj s neodmysliteľným leňošením :-)

Dobré trávenie: radí Jardo Žídek

Tento seriál sme pre vás pripravili v spolupráci so známym šéfkuchárom Jaroslavom Žídekom. Budeme sa v ňom venovať témam, ktoré nám pomôžu predchádzať problémom s trávením a zápchou. Predstavíme vám suroviny a postupy vhodné pre prirodzenú reguláciu trávenia.

Sme to, čo jeme – správnym výberom vhodných surovín dokážeme dať nášmu telu presne to, čo potrebuje. Rovnako dobrou stravou vieme predchádzať nielen obezite, ale predovšetkým mnohým ochoreniam.

Medovníčky

  • 2 celé vajcia
  • 13 dkg práškového cukru
  • 2 lyžice medu (môže byť aj skryštalizovaný)
  • 8 dkg palmarinu alebo masla
  • 35 dkg hladkej múky
  • 1 malá lyžica lyžička sódy bikarbóny
  • Perníkové korenie, škorica, hrebíčky

Poleva:

  • 140 g práškového cukru
  • 1 bielok
  • citrón

Nad parou vymiešame v mise celé vajcia, cukor, palmarin a med na riedku masu, necháme vychladnúť. Do druhej misky preosejeme múku s koreninami a sódou, premiešame a cez sitko vlejeme riedku masu. Dobre vymiešame, ak sa nám cesto zdá byť riedke, pridáme múku (opatrne). Vymiešané cesto necháme stáť v chlade minimálne 12 hodín, ale môže byť aj 2 dni. pred vykrajovaním medovníkov vyberieme cesto z chladu min. na 2 hodiny, aby sa zohrialo. Potom cesto rozvaľkáme na požadovanú hrúbku a uložíme na vymastený plech. Pečieme v rúre zohriatej na 200°C, podľa potreby aj menej. Poleva: dobre vymiešame 140 g práškového cukru (2–3 krát preosiaty), 1 bielok a 2 kvapky citróna.

Jaroslav Žídek

Je ambasádorom nášho seriálu o dobrom trávení.

Jaroslav Žídek pochádza z Prahy, už niekoľko rokov však žije na Slovensku. Ako šéfkuchár pôsobil v Čechách, Španielsku a na Slovensku, počas pracovných stáží pôsobil v mnohých európskych krajinách.

Je autorom knihy Šéfkuchár v paláci a Nebíčko v papuľke 1 a 2. V televízií ste ho mohli vidieť v relácii Nebíčko v papuľke alebo Moje máma vaří líp.

V súčasnosti vedie svoju reštauráciu ALBRECHT V Bratislave.

Súvisiace články:

nelúpaná ryža, bezlepková diéta

Zázračné zrnko ryže

01.01.2016 08:00

Niektorí ju milujú alebo nenávidia (snáď ešte z čias školských jedální a rizota na konci týždňa). V zásade sa na našich tanieroch objavuje už dlho a po minulé roky sa tešila veľkej popularite. Bola plodinou zo spriatelenej zeme. Jej spotreba našťastie neutíchla, čo je len dobre.

čokoláda, pochúťka, maškrta

Čokoláda dráždi naše emócie

25.12.2015 08:00

Jednoducho je teraz čas, že sa zovšadiaľ na nás valí. Začína to Mikulášom, ktorý nosí do čižiem všelijaké sladkosti. Bohužiaľ namiesto jedného kvalitného kúsku prinesie zvyčajne plné vrecko zbytočností ...

tvaroh, jogurt, mlieko

Keď mlieko skysne

09.12.2015 13:23

Acidofilné mlieko, jogurty a jogurtové mlieko, kyslé mlieko alebo cmar, kefír ... samé pochúťky, a to doslova. Keďže som fanúšikom vyváženej stravy, pre mňa do nej mlieko a výrobky z neho určite patria.

Súťaž - Cestovateľské leto s Pravdou
balón, žeriavy

Haváriu balóna v Texase zrejme neprežilo 16 ľudí

30.07.2016 20:43

Životy pravdepodobne všetkých 16 pasažierov si vyžiadala havária teplovzdušného balóna, ku ktorej došlo pri texaskom meste Lockhart.

vizualizácia, Alžbetin most

Z Komárna do Maďarska vybudujú asymetrický most

30.07.2016 20:00

Aktuálny diel Top cestných stavieb je o pripravovanom moste v Komárne cez Dunaj, ktorý spojí slovenské mesto s maďarským Komáromom.

Pápež, Pápež František

Pápežova charizma očarila mladých obedujúcich v jeho spoločnosti

30.07.2016 18:58

Za mimoriadne vtipného a spoločenského človeka označili v sobotu v Krakove pápeža Františka účastníci Svetových dní mládeže 2016.

blesk v noci

Meteorológovia varujú pred búrkami, prídu v nedeľu od západu

30.07.2016 18:48

Výstrahu pred búrkami prvého stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na nedeľu aj na pondelok.