Slivky plné vitamínov! Prvá pomoc pri zápche

Keď sa začnú dni opäť skracovať, majú slivky sezónu. Vďaka ich sladkej chuti nám stále pripomínajú leto, no umožňujú nám zároveň zdravý štart do jesene.

slivka, slivky
Ilustračné foto.
Autor:

Vysoký obsah fruktózy

Zrelé slivky však obsahujú vysoký obsah fruktózy, pri fruktózovej intolerancii je lepšie sa im vyhnúť. Inak sa môžu dostaviť bolesti brucha, nevoľnosť či hnačky. Pozor, ich vysoký obsah fruktózy spôsobuje, že majú viac kalórií ako mnohé iné druhy ovocia.

Voda, sacharidy, vláknina

Slivky obsahujú veľa vody. Okrem nej toto modré ovocie pozostáva zo sacharidov (10,2 percent), proteínov (0,6 percent), tuku (0,2 percent) a vlákniny (1,6 percent). Slivky sú bohaté na železo, horčík, draslík, meď a zinok ako aj dôležité minerálne látky.

Rýchlo poskytnú energiu

Ponúkajú toho viac, a teda aj množstvo vitamínov – pýšia sa provitamínom A, vitamínom C, E a vitamínmi skupiny B, ktoré sú obzvlášť dôležité pre nervový systém. V porovnaní s ostatnými druhmi ovocia majú slivky mimoriadne vysoký obsah fruktózy, vďaka čomu môžu rýchlo poskytnúť energiu. 100 gramov sliviek obsahuje asi 47 kalórií. Avšak podstatne viac kalórií obsahujú sušené slivky (100 gramov asi 225 kalórií).

Čítajte viac o ovocí

Rozhýbu lenivé trávenie

Často po nich siahnú ľudia, ktorí majú problémy s trávením. Sušené slivky sa večer namočia a konzumujú na raňajky – tento recept pomáha pri zápche, pretože slivky pôsobia ako preháňadlo a majú močopudné účinky. Je to spôsobené tým, že okrem iných zložiek obsahujú slivky rastlinné vlákna celulózu a pektín. Tieto nestráviteľné vlákniny v čreve napučia a stimulujú trávenie. Na ceste črevami berú so sebou aj iný odpad a toxíny, čím prispievajú k prevencii rakoviny. Vzhľadom k svojmu vysokému obsahu balastných látok prispievajú k zníženiu hladiny cholesterolu. Traduje sa tiež, že majú pozitívny vplyv na dnu a ochorenia pečene.

Na čo dbať

Pri kúpe dbajte na to, aby neboli slivky príliš mäkké, tie bývajú často zamorené červami. Po kúpe treba slivky relatívne rýchlo zjesť, skladovať sa odporúčajú na chladnom a tienistom mieste. Slivky možno konzumovať čerstvé zo stromu alebo sušené. Chutný je letný slivkový koláč s makom. V ázijskej kuchyni sa používajú slivky na prípravu omáčok a vína.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

slnko, mrakodrap, stavba

Budúcnosť je už tu: Prezrite si ohromné stavby, ktoré rastú na planéte

05.10.2016 07:00

Vysočizné futuristické budovy, ktorých dizajn aj proporcie vyrážajú dych. Mnohí súčasní architekti sú skutoční vizionári, ľudstvo posúva hranice možného.

Chopok, upratovanie

Chopok podstúpi skrášľovaciu kúru, dobrovoľníci ho pred zimou zbavia kameňov

10.09.2016 15:00

Samotné čistenie potrvá do obeda, potom sa upratovači vyvezú lanovkou do reštaurácie na obed. Lyžiarov poteší darček – celodenný skipas do Jasnej.

Taliansko, Rím, fontána di Trevi

Šesť chýb, ktoré robia turisti v Taliansku. Vyhnite sa im

10.09.2016 07:00

Koloseum, more, Alpy... Taliansko stojí za návštevu kedykoľvek. Aby však vaša cesta dopadla na jednotku, vyvarujte sa týchto najčastejších omylov.

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.