Je losos z farmy škodlivý?

Internetom sa čoraz častejšie šíria správy o tom, v akých katastrofálnych podmienkach sú chované lososy, ktoré konzumujeme. Rybí tuk je síce zdravý, ale dnešné morské ryby sú vraj plné chemikálií. Medzi najobľúbenejšie patrí losos. V mnohých domácnostiach dokonca na Vianoce nahrádza tradičného kapra, ktorý je rizikový množstvom malých kostí. Je losos ryba plávajúca v mori chémie?

losos, ryba
V posledných rokoch si na Slovensku čoraz väčšiu obľubu získava losos. Jeho výhodou je fakt, že je chutný, nesmrdí po typickej rybacine a ako tučná morská ryba by mal prospievať zdraviu.
Autor: ,

Ako vnútrozemská krajina už dlhodobo patríme k štátom s podpriemernou konzumáciou rybacích pokrmov, len 4,8 kg na osobu a rok. Len 35 % Slovákov jedáva rybu aspoň raz týždenne. Ryby minimálne raz do týždňa konzumuje len 14 % detí, aspoň podľa štúdie, ktorá pred rokmi mapovala stravovacie návyky žiakov základných škôl na Slovensku. Zatiaľ nie je predpoklad, že by sa to zmenilo.

O omega-3 a omega-6 mastných kyselinách sa asi netreba podrobnejšie rozpisovať. Najmä v prípade školákov sa často hovorí o vplyve omega-3 a omega-6 nenasýtených mastných kyselín, konkrétne tzv. DHA a EPA, na výživu mozgu, schopnosť koncentrácie, pamäti, koordinácie. Telo si ich nevie vyrobiť samo a nachádzajú sa predovšetkým v mäse tučných rýb, resp. v rybom tuku. Bolo zistené, že u detí s poruchami učenia je veľmi často prítomná znížená hladina EPA, ktorej úlohou je zabezpečiť komunikáciu medzi nervovými bunkami. Aj preto sa tobolky s rybím tukom napríklad predpisujú aj deťom s poruchami koncentrácie či ADHD.

Benefity však majú aj v neskoršom veku: znižujú hladinu rizikového LDL, riziko krvných zrazenín, regenerujú cievny epitel a sú tak prevenciou infarktu či mozgovej príhody. Pôsobia antidepresívne, prospievajú pokožke atď. Tieto tzv. polynenasýtené mastné kyseliny totiž musíme nevyhnutne prijímať vo forme stravy, resp. aspoň v kvalitných doplnkoch výživy, telo si ich samo nevie vytvoriť. Aj preto sa im hovorí prívlastkom esenciálne. Ich pozitívne účinky dokázalo viac ako 10-tisíc štúdií. Okrem toho rybí tuk obsahuje aj potrebný vitamín D, ktorého máme najmä v týchto mesiacoch s nedostatkom slnečného žiarenia primálo.

V posledných rokoch si na Slovensku čoraz väčšiu obľubu získava losos. Jeho výhodou je fakt, že je chutný, nesmrdí po typickej rybacine a ako tučná morská ryba by mal prospievať zdraviu. Sú domácnosti, kde dokonca aj tradičného kapra nahrádzajú lososom, pričom jedným z dôvodov je menší výskyt nebezpečných kostí. Jedným dychom sa však šíria aj poplašné správy o škodlivosti lososov pochádzajúcich z rybích fariem. S lososmi produkovanými v akvakultúrach bývajú problémy súvisiace s infekciami, premnožením parazitov a následným používaním pesticídov, ktoré sa majú zhromažďovať v rybom tuku.

Bezpečné ryby v tomto smere sa snaží ponúkať napríklad reťazec IKEA. Losos podávaný v jej reštauráciách a obchodíku so švédskymi špecialitami pochádza z tzv. certifikovaného chovu, to znamená fariem, kde by mali rešpektovať životné prostredie. Ponúka viac ako 23 rôznych druhov certifikovaných rýb a morských plodov, ako lososy, slede a krevety a vďaka tomu je najväčším poskytovateľom certifikovaných rýb a morských plodov na globálnej úrovni.

Čo možno o rybacine neviete

  • V Nórsku a vo Švajčiarsku sa tehotným a dojčiacim ženám odporúča znížiť konzumáciu tučných rýb. Nehovorí sa tu výlučne o lososoch, do danej kategórie patrí aj makrela, úhor, tuniak, sardinky či slede. Dôvodom je možné prekročenie limitov pre príjem dioxínov, ortute a polychlórovaných bifenylov, ktoré by mohli ohroziť plod.
  • Na kŕmenie sa v Nórsku pri produkcii jednej tony lososa spotrebujú necelé dve tony rýb alebo takmer 1,5 tony suchého krmiva. Tieto náhrady často nepriaznivo ovplyvňujú obsah tuku a podiel omega-3 mastných kyselín v mäse.
  • Krmivu môžu lososy vďačiť aj za svoju farbu. Na farmách sa totiž môžu používať krmivá s obsahom červeného farbiva astaxantínu, ktorý produkujú kvasnice.
  • V roku 2015 v USA a tento rok aj v Kanade povolili predaj geneticky modifikovaného lososa atlantického. Vnesením génov z lososov pacifických sa skrátila doba ich rastu zo 40 mesiacov na 20. V EÚ ich predaj v súčasnosti nie je povolený.
(Zdroj: d-Test 11/2016)

Najnovší časopis D-test si zobral na mušku údeného lososa. Časopis dal v laboratóriách analyzovať desať vzoriek údených lososov (9 nórskych a 1 škótskeho) pôvodom z farmového chovu, ktoré by mali byť z pohľadu možnej kontaminácie najrizikovejšie. Autorov zaujímala v prvom rade chemická bezpečnosť z pohľadu možnej kontaminácie. Zisťovali prítomnosť 16 chemických látok, ale ani jedna sa nenašla v detekovateľnom množstve. Týkalo sa to aj merania obsahu ťažkých kovov – olovo ani kadmium sa nenašli vôbec a ortuť sa v niektorých vzorkách objavila vo výrazne podlimitnom množstve. Dobre dopadli aj skúšky z oblasti mikrobiológie (len u jedného druhu z desiatich sa objavilo prekročenie limitu na baktérie listérie, po stiahnutí šarže z trhu už ďalšie úradné kontroly nadlimitné množstvo listérií nepotvrdili).

Čítajte viac o rybách

Dôležité z hľadiska obsahu výživovo najzaujímavejších živín, konkrétne obsahu omega mastných kyselín sú nasledujúce informácie: Údený losos pôvodom z farmového chovu by mal obsahovať okolo 0,5 % EPA A 0,9 % DHA. Vo výrobkoch boli namerané len zlomky týchto hodnôt. Podobne dopadlo zisťovanie celkového obsahu omega-3 nenasýtených mastných kyselín. Vedecké zdroje uvádzajú priemerný 2 % obsah, ale v teste sa pri jednom druhu lososa dosiahlo maximálne 1 %. Strava, ktorú zvieratá dostávajú, je základom ich tela a nižší obsah prospešných mastných kyselín a tukov je podľa odborníkov veľkou nevýhodou a slabinou rýb pochádzajúcich z fariem.

Takisto sa nedarí dosahovať výživovo výhodný pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Čím väčšia je prevaha omega trojok v lososovi, tým lepšie. Chovaný losos by mal mať pomer omega-3 ku omega-6 aspoň dva ku jednej. Priemerné hodnoty testovaných vzoriek dosiahli tento pomer 0,8 ku jednej. Pritom divoký losos má 21 : 1! Lenže v obchodoch najčastejšie narazíte na lososy z fariem, ktoré produkujú tisíckrát viac lososov než rybolov. Na druhej strane – následkom nadmerného lovu divokých lososov je nežiaduce znižovanie ich populácie vo svetových moriach. Nájsť teda v obchode voľne uloveného lososa atlantického je vzácnosť. Pri možnostiach a konzume rýb, aké majú Slováci, je podľa všetkého jedinou možnou cestou prijímanie kvalitného rybieho oleja z lososov, kde je akreditovanými laboratóriami garantovaná hladina prospešných mastných kyselín i pôvod rybieho oleja v tobolkách.

Profesori Harris zo Standfordskej univerzity a Von Shacky z Mníchovskej univerzity skúmali 30 rokov kardiovaskulárne ochorenia a omega-3. Vyvinuli tzv. omega-3 index -systém na zistenie obsahu omega-3 mastných kyselín DHA a EPA v krvi. Zisťuje sa z krvi, ale vzorky sa dajú vyhodnotiť len v Mníchove. Tento rok v októbri uskutočnila firma Naturamed prieskum, keď dali odmerať tento index 50 dobrovoľníkom, ktorí neužívali rybí tuk v tobolkách. Všetci sa pohybovali v kritickej, resp. nepostačujúcej hladine omega trojky. Optimálnu hladinu omega-3 mastných kyselín v organizme majú v priemere Japonci – národ so štatisticky najmenším počtom úmrtí spojených so srdcovými problémami na svete.

Sumček africký – zdravá slovenská ryba

S výnimkou Vianoc, keď je na tanieri tradičný kapor, Slováci konzumujú málo rýb a málo prospešných omega mastných kyselín. Aj sladkovodné ryby však majú svoju nezanedbateľnú výživovú hodnotu! Málokto pozná tzv. sumčeka afrického, ktorý je napriek svojmu názvu rybou chovanou už aj na Slovensku v rámci tzv. akvakultúrneho chovu rýb bez medikácie či chémie. Jeho pôvodnou domovinou je africký kontinent a odrodové príbuzenstvo žije v juhovýchodnej Á­zii.

Táto druhá najchutnejšia ryba v celoeurópskej gurmánskej súťaži má navyše vysoký obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Vákuované filety s názvom Klárka možno nájsť napríklad v predajniach Starý Otec, od iného dodávateľa pod názvom Sumček Omega zas v sieti predajní Kaufland a v niektorých predajniach živých rýb, ochutnať ho možno vo vybraných reštauráciách. Receptov na prípravu sumčeka na internete neustále pribúda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

ovocie

Exotické ovocie: Dáte si kumkvát či kaki?

24.02.2017 06:00

Poznáte židovskú čerešňu, karambolu, kumkvat či kaki? Na pultoch supermarketov dnes možno nájsť množstvo exotického ovocia. Je zdravé či chutné? A je vhodné pre alergikov?

karcinóm, pankreas, rakovina

Karcinóm pankreasu: Zlá rakovina

21.01.2017 06:00

Ak sa dá dať rakovine prívlastok "lepšia" alebo "zlá", rakovina pankreasu patrí do tej druhej kategórie. Má najnižšiu mieru prežívania zo všetkých onkologických ochorení.

diéta, zelenina, ovocie, zdravá výživa

Recepty pre zdravú pečeň

20.01.2017 07:55

Za ktoré potraviny vám pečeň poďakuje a ktorým by ste sa mali vyhnúť? Dôležité je dbať aj na pitný režim.

Oscar, Klient, Ašghar Farhádí

Šéf iránskej diplomacie privítal Oscara pre Farhádího

27.02.2017 09:26

Iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf zablahoželal v pondelok iránskemu režisérovi Ašgharovi Farhádímu za získanie Oscara.

Peniaze, jen, euro, libra, dolár

Trumpovo odstúpenie od TPP uvoľnilo priestor Číne pre zónu RCEP

27.02.2017 09:18

Diplomati 16 krajín Ázie a Tichomoria sa schádzajú na rokovaniach o vytvorení regionálnej zóny voľného obchodu (RCEP).

Srdjan Darmanovič,

Darmanovič: Čierna Hora svoju nezávislosť neľutuje, hoci je malý štát

27.02.2017 09:00

Dúfam, že keď sa staneme členom NATO, Rusko to bude akceptovať, zdôraznil v rozhovore pre Pravdu Srdjan Darmanovič, minister zahraničných vecí Čiernej Hory.

Euro, peniaze, kalkulačka

Spojenie búrz v Británii a Nemecku je ohrozené

27.02.2017 08:32

Londýnska akciová burza London Stock Exchange (LSE) považuje za nepravdepodobné, že Európska komisia schváli jej spojenie s Deutsche Börse.