Kyslá kapusta! Pre vysoký obsah céčka ňou nahradíme aj ovocie

Milovníci kapusty na ňu nedajú dopustiť práve na jej vysoký obsah vitamínu C. Čítajte a vedzte, čo všetko zdravé sa ešte nachádza v tejto pochúťke, ktorá by sa mala na našich tanieroch objavovať predovšetkým v zime.

kyslá kapusta
Kyslá kapusta. Zdravá, nízkokalorická pochúťka.
Autor:

Obľúbená hlavne na východe

O tom, že je kapusta zdravá, boli presvedčení už naši predkovia, patrí k najstarším druhom zeleniny vôbec. Pravidelne si na nej zvykli pochutiť už napríklad v starovekom Grécku. Podľa štatistiky sa jej dnes najviac skonzumuje vo východnej Európe, v mnohých slovenských rodinách sa bez slávnej kapustnice nezaobídu Vianoce.

Prečo je taká zdravá?

Obsahuje takmer dvakrát toľko vitamínu C ako jablko a v takej výhodnej forme, že pri viacnásobnom ohrievaní stratí z tohto množstva maximálne 30 percent (u iných druhoch zeleniny je to podstatne viac). Dlhším dusením je kapusta mäkkšia a lepšie stráviteľná. A ešte prospešnejšie je, keď sa pripravuje s malým množstvom tuku, zato však s bohatou nádielkou korenia, ktoré podporuje trávenie, napríklad s rascou. Zahreje zvnútra. Štúdie potvrdili, že pravidelná konzumácia kyslej kapusty spomaľuje tvorbu karcinogénnych látok v čreve. Kyslá kapusta je lacná, nízkokalorická a neobsahuje takmer žiaden tuk.

Čítajte viac o zelenine

Kyselina mliečna je najcennejšia

Vie sa tiež, že najcennejšia zložka kyslej kapusty, kyselina mliečna, má na tomto pozitívnom účinku svoj podiel. Zabezpečuje zdravú bakteriálnu flóru a vytvára dobrý základ pre obranyschopnosť organizmu. Balastné látky sa zas starajú o rýchle a bezproblémové odstránenie zvyškov potravy, takže nežiadúce látky sa v čreve „neusadia“.

Podporuje aj chudnutie

Nie je pravdou, že kyslá kapusta je nepriateľom štíhlej postavy, práve naopak. So svojimi smiešnymi 25 kalóriami a žiadnym tukom je pre našu líniu výnimočná, a to predovšetkým v surovom stave. Možno ju skombinovať s hroznom, kúskami ananásu alebo kockami červenej papriky. Šťavu zo zaváraninového pohára či plechovky nevylievajte, obsahuje cenné živiny! Ak sa vám zdá príliš kyslá, zmiešajte ju s jablkovým džúsom – a nízkokalorický koktejl je na svete.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

chlieb, pečivo, lepok, gluten

Celiakia má mnoho tvárí

24.03.2017 06:00

Celiakia je ochorenie, ktoré nie je módnym návykom dneška, ale závažným autoimunitným ochorením. Neliečenie prísnou bezlepkovou diétou môže viesť až k zhubnej diagnóze.

petržlen

Prebuďte sa po zime a posilnite imunitu. S týmito bylinkami

21.03.2017 06:00

Doprajte svojmu metabolizmu jarnú kúru s čerstvými bylinkami. Ideálne je pestovať si ich na balkóne alebo v záhradke.

polievka z medvedieho cesnaku, jarná zelenina

Je čas na detoxikáciu medvedím cesnakom!

20.03.2017 06:00

Od marca je "všade, kam len pozrieš". Medvedí cesnak je detoxikačná bylina, ktorá má všestranné využitie.

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.