redaktorka príloh denníka Pravda
Novinárska skratka: jk
E-mail:
Vyštudovala Katedru žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobila vo viacerých redakciách, predtým sa venovala predovšetkým problematike zdravotníctva, v časopise Zdravie. V redakcii Pravda je od septembra 2020 redaktorkou príloh.
Prváci na vysokej škole potrebujú na adaptovanie približne mesiac. Okrem úplne iného spôsobu výučby sú pre nich novinkami aj rôzne pozície, s ktorými sa stretnú.
Jedna z vízií o profesiách, ktoré majú v roku 2050 patriť k najžiadanejším, prináša aj úplne nové pozície, ktoré si v niektorých prípadoch vyžadujú špecifické nároky na vzdelanie.
Vysoké školy každý rok opustia tisíce absolventov rôznych odborov. Neraz sa však stane, že s diplomom skončia napríklad v pokladnici v obchode, alebo aj na úrade práce. Prečo?
Čo všetko je dôležité a na čo nesmiete zabudnúť, ak sa chystáte na vysokú školu?
Školské prostredie prešlo najmä pre pandémiu viacerými zmenami. Do reality akademického sveta vstúpila digitalizácia, vzdelávanie formujú pokročilé technológie.
Viac než tretina stredoškolákov si strednú školu vyberala s očakávaním, že ich pripraví na vysokú školu.
Mnohí maturanti nemajú presnú predstavu ani o štúdiu, ani o svojom budúcom povolaní. Jednou z pomôcok, ako zistiť, čo je pre nich vhodné, môže byť test osobnosti.
Možností štúdia na vysokých školách je veľa, no nie všetky odbory sú všeobecne známe. S niektorými ste sa možno dosiaľ nestretli.
Máte doma maturanta, ktorý stojí pred rozhodnutím - kam na vysokú školu? Odborníci radia, aby mladý človek dal najmä na vnútornú motiváciu a svoje silné stránky.
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre má aktuálne zosúladených 240 študijných programov. Hovoríme s prorektorkou pre vzdelávanie prof. PaedDr. Janou Duchovičovou, PhD.
Maturanti sa už pripravujú na skúšku dospelosti, tí, ktorí uvažujú o vysokej škole, by mali rátať s tým, že ich čakajú nové podoby vzdelávania.
Ak sa chystáte stavať rodinný dom, myslite na budúcnosť a zvoľte si kvalitné stavebné materiály, ktoré zabezpečia zdravú vnútornú klímu.
Plynová kríza atakuje ceny elektrickej energie i plynu a témou dňa je, ako v domácnosti ušetriť, najmä pri kúrení. Pomôcť môže klimatizácia.
Ceny elektriny astronomicky stúpajú a na pokoji nepridáva ani neistota dodávok plynu. Prinášame tipy odborníkov, ako znížiť náklady na kúrenie.
Ak máte uzatvorené poistenie zodpovednosti za škody na majetku tretej strany, nevzťahuje sa iba na vašu domácnosť.
Výber správnych okien je dôležitý nielen z estetického hľadiska, ale aj pre úsporu energií.
Zimné prázdniny a výlety sú pre mnohé deti zážitkom, na ktorý sa dlho tešia. Čo majú vedieť rodičia, aby si ich užili zdravo?
Hoci značná časť národa holduje najmä zjazdovému lyžovaniu a snowboardingu, je veľa aj tých, ktorí nedajú dopustiť na bežkovanie.
Počasie v horách je nepredvídateľné, a hoci ste si pred cestou skontrolovali predpoveď, dokáže sa zmeniť z hodiny na hodinu. .
Keď Slovensko od 1. januára 2021 odštartovalo uplatňovanie prísnejších noriem na energetickú hospodárnosť nových domov, nik netušil, ako sa vyvinie situácia v energetike.
Myši, kuny, ale aj iné zvieratá si na jeseň hľadajú miesto, kde budú v teple, bezpečí a budú mať aj prístup k potrave.
Nekontrolované hodovanie, kombinovanie často nekombinovateľných jedál, ale aj málo pohybu. To všetko môže pokaziť Vianoce.
Zimná turistika kladie úplne iné nároky na bezpečnosť i nevyhnutné vybavenie než letná.
Typickú vianočnú atmosféru okrem výzdoby dotvárajú aj vône, ktoré vznikajú pri pečení sviatočných dobrôt. Koreniny ako škorica, kadamóm či aníz nielen pekne voňajú, ale aj pozitívne ovplyvňujú zdravie.
Predvianočný čas je jedno z najkrajších, ale aj najstresujúcejších období. Kým situačný môže zachrániť zdravie, majetok alebo aj život, dlhodobý vleklý stres je reálny nepriateľ.