„Vitamín D zažil renesanciu počas pandémie koronavírusu, vedci dokázali, že ľudia s nižšími hladinami boli náchylnejší ochorieť. Začali sme význam vitamínu D vnímať v širšom kontexte,“ hovorí MUDr. Renáta Lenártová.
Nie sú určené na liečbu, ale ani prevenciu ochorení.
Počas pracovného času spotrebujeme najmenej tretinu svojho denného kalorického príjmu, preto môže mať zmena stravovacích návykov na pracovisku veľký význam.
Potrebujete si doplniť vitamíny? Dá sa to aj iným spôsobom ako tabletkami.
Aj keď si myslíte, že máte nárok na kúpele, ešte stále to neznamená, že vám ich zdravotná poisťovňa schváli.“ Dôvodov môže byť hneď niekoľko. A možno máte nárok na kúpele a ani o tom neviete.
Pripomínajú porážku či infarkt, pritom je to „len“ tetánia.
Šoférovali ste do Chorvátska alebo prileteli do inej dovolenkovej destinácie? Ak si to odniesli vaše nohy, môžete byť „majiteľom“ chronického ochorenia žíl. Pri ktorých príznakoch treba spozornieť?
Nie vždy sú príznaky rovnaké a nemusia sa prejavovať ani v rovnakom poradí. U každého môže toto ochorenie postupovať inak.
Ak si všimnete zmenu vo videní, nevidíte ostro, máte výpadok v zornom poli alebo vidíte deformované predmety, čo najskôr navštívte očného lekára.
K najbežnejším rizikovým faktorom, ktoré dokážeme ovplyvniť, patrí nadváha, obezita, sedavý životný štýl, nedostatok fyzickej aktivity, dlhodobý stres, nezdravé stravovanie.
Chronické ochorenie žíl je najčastejšie chronické ochorenie vo vyspelých krajinách, ktorým trpí viac ako 70 percent ľudí.
To, čím sa rozhodneme poháňať svoje telo, sa odrazí nielen na čísle na váhe. Strava dokáže ovplyvniť v našom tele takmer všetko – od hustoty kostí až po pamäť.
Úmrtnosť na rakovinu je na Slovensku jedna z najvyšších v Európe.
Či už nevidíte ostro nablízko, alebo do diaľky, vždy je to problém - nech je to v akomkoľvek veku.
Do ambulancie chodia aj ľudia, ktorým sa ochorenie podarilo stabilizovať.
Keď si po celom dni dáte dole topánky a zadívate sa na svoje nohy, čo vidíte? Červené, otlačené miesta či výrastky? Aj o tom, čo si obuť v lete, sme sa rozprávali s podiatričkou Magdalénou Beňadikovou.
Každé vystavenie UV žiareniu v akomkoľvek veku zvyšuje riziko rakoviny.
Dehydratácia, úpal, kolísania krvného tlaku, svalové kŕče, závraty. S čím všetkým by ste mali počítať?
Existujú tri hlavné typy rakoviny kože. Bazocelulárny a spinocelulárny karcinóm tvoria až 90 % všetkých prípadov, melanóm kože je síce zriedkavý, ale o to nebezpečnejší.
Chodenie naboso má množstvo výhod pre zdravie i pohodu. Zlepšuje prekrvenie chodidiel, posilňuje svaly nôh a prispieva k lepšiemu držaniu tela. Prinášame vám desať dôvodov, prečo sa oplatí chodiť naboso.
Niektoré príznaky, ktoré pozorujete na svojich chodidlách, stojí za to prediskutovať s lekárom. Môžu nás upozorniť na problémy, ktoré sa začínajú ďaleko od prstov na nohách.
Zápchy na cestách, preplnené letiskové haly s meškajúcimi chartrovými letmi, prebdené noci. Prvé dva dni dovolenky prespíte, lebo nevládzete. A kým sa dáte do poriadku, už odchádzate. Zasa klimatizovaný autobus, zasa teplo, letisková hala, lietadlo. Je to skutočne oddych?
„Prax ukazuje, že nohy sú to posledné, o čo sa staráme, hoci je to jedna z najnamáhanejších častí tela,“ hovorí pedikér Mojmír Král z Bratislavy.
Žiť ekologicky, už neznamená len triedenie odpadu či minimalizmus. Najnovšie vznikajú iniciatívy za zdravý životný štýl v kozmetickom priemysle. Na Slovensku vznikla značka, ktorá nasleduje tento trend.
„Vyvolávanie strachu z očkovania má za cieľ prilákať k sebe ľudí, ktorí tejto emócii podľahnú, a s ktorými sa potom ľahko manipuluje aj v iných otázkach,“ hovorí známa epidemiologička Zuzana Krištúfková.