Cítili ste už niekedy tlak na hrudi? Nemusí ísť vždy o infarkt. Zistite, aké iné zdravotné problémy môžu stáť za týmto príznakom a kedy je čas vyhľadať pomoc.
V ktorej potravine je viac vitamínu C ako v pomaranči? Čo spôsobuje nedostatok vitamínu A? Myslíte si, že o vitamínoch viete všetko? Tento kvíz vás prekvapí!
Bahno ani tatranský vzduch nemôžu liečiť všetko. Aj v kúpeľoch je potrebné robiť vedu a výskum.
Vegánov či vegetariánov celosvetovo pribúda. Potraviny živočíšneho pôvodu nahrádzajú rastlinnými alternatívami zo zdravotných, alebo aj etických či ekologických dôvodov.
Detská lekárka radí, ako horúčky zvládnuť a akým chybám sa radšej vyvarovať.
Depresia a bolesti počas menštruácie môžu spolu súvisieť. Tvrdia to výskumníci z Číny a Veľkej Británie.
Prejavy môžu byť fyzické, psychické aj emocionálne.
Problémy, ktoré vznikajú, môžu viesť k vážnym ochoreniam a ovplyvniť kvalitu života.
Chcete prežiť zimu bez zbytočných prechladnutí? O svoju imunitu sa môžete postarať jednoducho – v pohodlí svojej kuchyne. Týchto 5 nápojov ochráni vaše zdravie.
Vstávať a zaspávať by sme sa mali snažiť v rovnakom čase. Nepravidelný spánkový režim nám môže privodiť infarkt či mŕtvicu.
Ochorenie Covid-19 stále cirkuluje po celom svete. Výnimkou nie je ani Slovensko. Na čo by sme sa mali pripraviť a plánujú sa nejaké celoplošné opatrenia?
Snaha o príliš zdravý obsah balíčka sa môže skončiť detským sklamaním. Ako vyskladať nádielku tak, aby boli spokojní rodičia aj ich ratolesti?
Dostanú sa diabetici k najmodernejšej liečbe? Z čoho pramenia potenciálne obavy?
Parkinsonova choroba v mnohých ľuďoch evokuje koniec aktívneho života. Existuje však niekoľko neštandardných aktivít, ktoré vám práveže vedia pomôcť pri liečbe.
Cholesterol nie je pre telo výlučne zlý, ako sa často hovorí. Pozrite sa na 7 zaujímavých faktov, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť jeho úlohu v zdraví a strave.
Živých je k dispozícii stále menej, a tak sa študenti učia takto.
Je prerušovaný pôst tajomstvom k lepšej pamäti a prevencii chorôb mozgu? V článku sa dozviete, ako môže ovplyvniť vaše zdravie a prečo ho skúša stále viac ľudí.
Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa nedostatok tejto činnosti každoročne spája až s piatimi miliónmi predčasných úmrtí.
Päť minút času, papier a pero môžu pomôcť odhaliť skoré príznaky demencie.
Úrad verejného zdravotníctva varuje, že hoci sa po prekonaní ochorenia predpokladá dlhodobá imunita, nemusí byť celoživotná.