Zahraničné štúdie ukazujú, že okolo 18 % pacientov, ktorí pri ochorení COVID-19 prešli akútnych zlyhaním obličiek, môžu skončiť na chronickej dialýze.
Rakovina prostaty je dnes najčastejším nádorovým ochorením u mužov. Kedy zájsť na "servisnú prehliadku" so sebou a nie s autom?
Ak ste ešte neprekonali COVID-19, okrem teplomera, liečiv a doplnkov výživy je vhodné mať doma pulzný oxymeter.
Praktická lekárka pre dospelých z bratislavskej Petržalky Etela Janeková lieči svojich pacientov nakazených novým koronavírusom s pomocou účinnej látky ivermektínu.
Fakultná nemocnica Brno a Lekárska fakulta Masarykovej univerzity sa rozhodli pripraviť vlastný klinický projekt na zistenie účinnosti preparátu ivermektín.
Cesta medzi farmou a spotrebiteľom sa skracuje vďaka spoločnostiam, ktorým záleží na kvalite a takýto tovar dodávajú na trh cez svoje predajne. Spotrebiteľ chce mäso so slovenským pôvodom!
Jedným z mnohých nebezpečenstiev nového koronavírusu je jeho záhadná schopnosť podporovať tvorbu krvných zrazenín.
Pozrite sa, ako vidí svet človek s astigmatizmom, sivým zákalom či farbosleposťou.
Každá ochrana je účinná iba v prípade, že sa používa tak, ako je odporúčané.
Na Slovensku má 60 % dospelej populácie nadhmotnosť, 25 % zápasí s obezitou a obezitou 3. stupňa (BMI ≥ 40 kg/m2) trpí asi 1 % dospelej populácie.
Dnes sú samozrejmosťou múky ako maková, kokosová či ryžová.
Je vhodné všímať si v zubnej paste okrem obsahu fluoridov aj tzv. RDA. Zubná pasta by totiž mala zuby pomôcť vyčistiť, nie ich zodrať.
Časopis D-test vo svojom ostatnom tohtoročnom čísle porovnal obsah živín v bezlepkovom a bežnom chlebe so semienkami.
V tejto knihe si môžete vyplniť Dotazník o individuálnom zdravotnom stave či dotazník Ako vyzerá vaša osobná hladina stresových hormónov? Chcete vedieť, či ste „dobre usporiadaná“?
Zbaviť sa koronavírusu z rúk je pomerne jednoduché, ak človek vie, ako na to. Viete, že nám na to stačí len mydlo a mierne teplá voda?
Svadobná fotografia slovenskej pacientky so spinálnou svalovou atrofiou zvíťazila v Medzinárodnej súťaži.
Na svete žije viac ako 300 miliónov ľudí, ktorí dennodenne bojujú s jednou zo 6- až 8-tisíc zriedkavých chorôb.
Nemusí to byť len zlý životný štýl; problémy so zrakom majú napríklad aj diabetici. Ako si chrániť oči pred zhoršením stavu?
Ak ste ešte nikdy nepočuli o nechtových šponách, tak máte buď šťastie, alebo smolu.
Ako často treba chodiť na preventívne prehliadky? Ako sa odstraňuje šedý zákal? A je čítanie pre oči vhodné?