Ako o mnohých chorobách, aj o cukrovke kolujú rôzne mýty. Nedostane ju len ten, kto je veľa sladkostí. Nie je nákazlivá. A ohrozuje mnohé orgány ľudského tela.
U občanov SR bolo od začiatku roka do 31. októbra 2020 zaznamenaných a diagnostikovaných 58 nových prípadov HIV infekcie.
Čo je to psoriáza? Ako sa prejavuje a prečo u niekoho vypukne? Čo ju zhoršuje a čo, naopak, pomáha?
Zmena stravovacích návykov je dôležitým krokom na ceste ku zdraviu, avšak sama o sebe nestačí. Čo ešte treba spraviť? A ako môžete zistiť, či máte nadváhu?
Vysoké doplatky za lieky, ktoré už ľudia nezvládajú. Nebojte sa aj napriek pandémii navštíviť doktora. Liečbu inzulínovou pumpou hradia všetky poisťovne.
Kedy ste naposledy navštívili očného lekára? Ak rozmýšľate pridlho, je najvyšší čas rezervovať si termín. Zrakom vnímame až 80% informácií, treba sa oň starať.
November je Mesiacom povedomia o rakovine pľúc. Ochorenie, ktoré si na Slovensku každoročne vyžiada viac ako 2-tisíc ľudských životov, má úzky súvis s fajčením. Napriek tomu sa sporadicky vyskytuje aj u nefajčiarov.
Odpovedzte na týchto 11 otázok a prípadne konzultujte výsledok s príslušným odborníkom.
Dobrá správa. Slováci na preventívne prehliadky chodia pravidelne. Za posledné dva roky uviedlo účasť na preventívnej prehliadke viac ako 73 % ľudí.
Prvýkrát je potrebné s dieťaťom ísť k zubárovi po dovŕšení jedného roku života a potom každých šesť mesiacov. Ako prebiehajú jednotlivé preventívne prehliadky?
Srdcovo-cievne ochorenia sú najčastejšou príčinou úmrtí nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Jednou z hlavných príčin je zlý cholesterol. Ohrozuje aj vás?
Odpovedáme na vaše otázky o osteoporóze - chorobe, kvôli ktorej kosti rednú viac než je normálne. Na aké vyšetrenia treba ísť?
Vysoký krvný tlak, hypertenzia, je hlavný rizikový faktor pre chorobnosť a úmrtnosť na srdcovo-cievne ochorenia.
Trápi 125 miliónov ľudí po celom svete a približne dvestotisíc na Slovensku. Psoriáza, chronické zápalové ochorenie celého organizmu, ničí výzor aj psychiku.
Pred kolonoskopiou majú mnohí rešpekt. Ide o vyšetrenie hrubého čreva optickým prístrojom, endoskopom.
Keď manželia Ivana a Ján z Detvy očakávali dlho vytúžené dvojčatá, nič nenasvedčovalo tomu, že nakoniec niečo nebude v poriadku.
Gauč alebo šťastie. Tak nazval známy tréner Maroš Molnár svoju knihu, ktorá vznikala v čase koronakrízy.
Čo sa deje s kožou psoriatika a aký by mal byť jeho životný štýl?
Dedičné a celoživotné chronické ochorenie, ktoré sa rozvinie v mladom dospelom veku z plného zdravia. Poškodí mozog a časť miechy. Taká je skleróza multiplex.
Chlieb a pečivo sú neoddeliteľnou súčasťou jedálného lístka Slovákov. Podľa prieskumu ich denne konzumujú tri pätiny opýtaných.