Štúdia: Ženám to lepšie páli v teple, mužom pri chladnejších teplotách

, 04.06.2019 06:00
veda, výskum, vzdelávanie, štúdium, škola,...
Čím teplejšie, tým lepšie. Pre ženy... Autor:

Dobrá správa na začiatku leta: Ženy môžu pri teplom počasí premýšľať jasnejšie. Najlepšie, keď je okolo 30 stupňov, tvrdí štúdia.

Ženy majú menej svalov a tenšiu pleť, preto je im často zima. A to nie je všetko, ženám sa údajne darí pri vyšších teplotách lepšie myslieť.

Ženský mozog je najproduktívnejší pri 30 stupňoch

Pre mnohých je 30 stupňov príliš, ale veda je veda. Štúdia univerzity v Južnej Kalifornii a vedeckého centra pre sociálny výskum v Berlíne mal pod drobnohľadom teplotnú a duševnú výkonnosť viac ako 500 žien a mužov. Na programe boli aritmetické a jazykové hry s rôznou teplotou v miestnosti. Ženské dobrovoľníčky boli na tom lepšie, a to každým rastúcim stupňom, pričom medzi 30 až 33 stupňov boli v najlepšej forme.

Muži uprednostňujú nižšie teploty

Výsledky mužov boli zas lepšie, keď bola teplota v miestnosti nižšia. Najviac im to pálilo pri teplote nižšej ako 20 stupňov. Pocit pohody má byť podľa autorov štúdie pre výkon rozhodujúci.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#teplota #mozog #výkonnosť #chlad #jazykové hry
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku