V stredu poskytnú viacerí čeľustní ortopédi deťom i dospelým konzultáciu zadarmo

Viacerí čeľustní ortopédi budú počas stredajšieho Svetového dňa rovných zubov poskytovať deťom aj dospelým konzultácie zdarma.

12.05.2024 10:00
zubný strojček, rovné zuby Foto:
Lekári poskytnú konzultáciu zadarmo.
debata

Na konzultáciu u čeľustného ortopéda deti nepotrebujú výmenný lístok. Rodičia môžu k nemu s dieťaťom prísť aj bez odporúčania. Pripomenul to prezident Slovenskej ortodontickej spoločnosti Marián Sabo. Upozornil pritom aj na dôležitosť absolvovania preventívnych prehliadok pri deťoch.

Biela plomba alebo amalgám?
Video
Zdroj: TV Pravda

„Najčastejšou diagnózou u slovenských detí je takzvaný predhryz. Vo veku osem až deväť rokov dokážeme túto odchýlku korigovať pomocou snímateľného strojčeka," priblížil Marián Sabo. Poukázal na to, že v puberte alebo v dospelosti trvá liečba dlhšie a je nákladnejšia.

KRAU CLINIC REKA SABOVA Čítajte viac Neviditeľný alebo fixný? Trhať zdravé zuby alebo nie? A kedy vlastne už potrebuje dieťa strojček?

Marián Sabo apeloval na rodičov, aby s deťmi chodili k čeľustným ortopédom. Viacerí budú podľa jeho slov počas stredajšieho Svetového dňa rovných zubov poskytovať deťom aj dospelým konzultácie zdarma. Ich zoznam možno nájsť na webe www.viacnezstrojcek.sk. „Minulý rok sme bezplatne vyšetrili viac ako tisíc pacientov na celom Slovensku. Ukázalo sa, že viac ako polovica z nich potrebuje strojček zo zdravotných dôvodov,“ dodal Marián Sabo.

debata chyba
Viac na túto tému: #čeľustný ortopéd #strojček na zuby