Je svetovou majsterkou v pamäťových schopnostiach. Dr. Michaela Karsten pochádza z Čiech, vo februári príde s projektom Brillant Brain aj na Slovensko.
Autogénny tréning je najrozšírenejšia metóda relaxácie v psychológii.
Ženy prežívajú rozchod inak ako muži. Nedá sa však povedať, že inciátor to má ľahšie, tvrdí psychologička.
Človek, ktorého "navštívi" depresia, má len jedno prianie: Aby odišla tam, odkiaľ prišla.
Podľa psychológa a súdneho znalca, prof. PhDr. Antona Heretika sa za socializmu pilo viac ako dnes.
Horší spánok pri splne mesiaca nie je žiadnym výmyslom. Vedcom sa podarilo nájsť dôkaz, že mesiac skutočne vplýva na kvalitu spánku.
Psychologička Andrea Križanová je koordinátorkou projektu psychosociálnej pomoci. Projekt má podľa nej veľký zmysel.
Psychiatria paranoidného človeka vysvetľuje tak, že má extrémny, neprimeraný pocit toho, že druhí ho chcú zničiť.
Podľa vedcov mozgu a pamäti prospievajú napríklad aj niektoré potraviny.
Kto netúži po skvelej mysli až do vysokého veku. Vedci odporúčajú fyzickú aktivitu, jedálniče bohatý na omega-3 mastné kyseliny a mnoho ďalších návodov.
Stále sú na Slovensku onkologickí pacienti, najmä starší, ktorí majú pocit, že psychológa či psychiatra pri svojom ochorení nepotrebujú.
Americkí psychológovia z Montclair State University v štáte New Jersey tvrdia, že zatínanie pästí dokáže zlepšiť pamäťové schopnosti.
Ak sa dieťa zajakáva, škrípe zubami alebo sa v noci pomočuje, mal by s ním rodič vyhľadať detského psychiatra.
Byť v súlade so svojim telom je dôležité. Na to, ako to docieliť, existuje viac foriem, napríklad tanečná psychoterapia.
Definícia patologického klamania nie je ani zďaleka ustálená a jednoznačne ohraničená. Tento symptóm môže vzniknúť ako následok rôznorodých príčin...
Neviete si spomenúť, kedy ste naposledy užili liek, či ráno alebo na obed? Neznamená to ešte, že máte vážne ochorenie. Dobrá správa: pamäť sa dá zlepšiť.
Ubrániť sa pred pocitmi depresie z dlhej zimy môžeme podľa psychológov tak, že vyhľadáme zážitky, ktoré nám robia radosť a sú nezávislé od počasia.
Pomocou elektród implantovaných do mozgu tím amerických a kanadských vedcov vôbec po prvý raz pomohol ženám trpiacim vážnou formou mentálnej anorexie.
Sociálne siete veľa vecí uľahčujú. Má to však aj odvrátenú stranu. Testy ukazujú, že ľudia, ktorí trávia veľa času na Facebooku, sú sociálne izolovanejší.
Objímanie dokáže znižovať krvný tlak, bojuje proti stresu či úzkosti a dokonca zlepšuje pamäť, tvrdia vedci z Lekárskej univerzity vo Viedni.
Výučba tanga, pri ktorom je zásadný vzťah k partnerovi, sa využíva v argentínskych nemocniciach ako terapia.
Bolesť väčšina z nás vníma ako viac-menej samozrejmú funkciu nášho tela. Je spätnou väzbou nášho organizmu a umožňuje nám upraviť spôsob života.
Odborníci spochybňujú štúdiu, ktorá odhalila, že pitie nízkokalorických nápojov môže zvýšiť riziko vzniku depresie.
Migréna a epilepsia navzájom geneticky súvisia. Tvrdia to vedci z Columbijskej univerzity v New Yorku, ktorí novú teóriu publikovali v magazíne Epilepsia.
Hlavnou úlohou plastických chirurgov je, aby človek starnul pekne. Výsledok je dobrý vtedy, keď ho okolie nevidí.