Utekáte pred spoločnosťou, nemáte odvahu otvoriť ústa pred cudzími a trasie sa vám ruka, keď niečo vybavujete na úrade? Možno trpíte sociálnou fóbiou.
Trpíte chorobnou úzkosťou? Dobrá správa pre vás - polihovanie v kresle a počúvanie hudby vám pomôže rovnako, ako masáž.
Sú obľúbeným terčom posmechu, pritom neuveritľne trpia. Utkvelá predstava, že majú smrteľnú chorobu, robí z hypochondrov trosky.
Ženy sú v päťdesiatke schopné zapamätať si viac výrazov a dokážu to omnoho rýchlejšie ako rovnako starí muži. Vyplýva to zo štúdie Londýnskej univerzity.
Jarná únava je len odvar toho, čím prechádzajú ľudia postihnutí chronickým únavovým syndrómom. Pol roka iba prežívajú, neschopní zaradiť sa do života.
Na otázky odpovedá Kateřina Vojtěchová, sociálna pracovníčka z českej internetovej stránky www.sebeposkozovani.ath.cx.
Cieľom sebapoškodzovania podľa psychiatrov nie je samovražda, skôr nezrelá snaha o prežitie.
Medzi nadmerným používaním internetu a depresiami existuje silné prepojenie, upozorňujú britskí psychológovia.
Keď zomrie dieťa, niet potechy pre rodiča. Aspoň v prvých týždňoch po nešťastí. Ale aj keď to znie surovo, so smútkom a bolesťou sa musí vysporiadať.
Spoznáte ho podľa pivnice plnej nepotrebných starch vecí a čarovnej formulky "to sa ešte môže zísť". Messie.
Ľudí podliehajúcich nutkavému nakupovaniu zvyčajne ovládajú hlbšie problémy – rôznorodé pocity nespokojnosti, viny, prázdnoty alebo nedostatok medziľudských vzťahov...
Dobrý zdravotný stav srdca má súvis s vyššou inteligenciou a vyšším dosiahnutým vzdelaním. Zistili to švédski vedci z Göteborgs universitet.
Nielen alkohol, cigarety, heroín, či pervitín vedia urobiť z človeka "závisláka". Dokáže to aj obyčajná elektronická pošta či mobilný telefón.
Tínedžeri, ktorí sú závislí od internetu, sú náchylnejší k sebapoškodzovaniu, píše sa v austrálsko-čínskej štúdii.
Osamelosť sa prenáša z človeka na človeka podobne ako chrípka, pričom ženy sú náchylnejšie, že sa ňou "nakazia".
Časté užívanie ketamínu, ktorý sa stáva čoraz populárnejšou diskotékovou drogou, môže spôsobiť problémy s pamäťou.
Je takmer päťdesiatnička, má dve dospelé deti a za sebou nie jednoduchý život. Napriek tomu vyzerá na tridsaťpäť a prekypuje energiou. Vďaka joge.
Na začiatku býva obrovské nadšenie pre prácu. Končí sa to absolútnym vyčepaním organizmu, zničenou psychikou a chorobami. Syndróm vyhorenia.
Koho by už len nepochytila clivota, keď za oknami vidí chuchvalce hmly, ráno sa poriadne ani nerozvidnie a dážď sa strieda s mrholením?
Poznáte tie dni, keď evidentne na ľuďoch pozorujete, akí sú podráždení, priam agresívni?
Na základne prieskumu verejnej mienky prišli britskí vedci k záveru, že pondelok bol vďaka skorej tme najmenej produktivny deň z celého roku.
Upadnúť do depresie v tridsiatke alebo v sedemdesiatke je veľký rozdiel. U starých ľudí častokrát rodina vôbec nezbadá, aké trápenie blízky prežíva. Ak sa na ňu pacient nelieči, choroba urýchli jeho smrť.
Hektická doba, v ktorej žijeme, mnohých z nás oberá o zdravie. Stres je naším spoločníkom v rodine, v práci, jednoducho všade. Veľa ľudí mu odolávať nedokáže.
Aj keď tohtoročné leto, zdá sa, ešte nechce odísť, svetla a tepla predsa len ubúda a na mnohé duše začína padať jesenná melanchólia. Letmo sa dotkne každého z nás.
Ľudia dodržiavajúci princípy stredomorskej diéty majú menšie riziko dostať depresiu. Zistili to španielski vedci.