Docent Igor Škodáček je bývalý prednosta Kliniky detskej psychiatrie v Bratislave, dodnes tam pôsobí. Hovorí, že časy sa zmenili, rovnako aj detské problémy.
Ranné vtáčatá majú nižšie riziko depresie. Potvrdila to rozsiahla štúdia.
Aktuálna štúdia ukazuje, že pohyb je účinnou prevenciou proti depresii.
Dlhý spánok nezaručí zdravý život. Vedci varujú, že pokiaľ nočný odpočinok presiahne viac ako desať hodín, nastávajú zdravotné problémy.
Aktuálna štúdia naznačuje, že šesť až osem hodín spánku by mohla byť tá "optimálna dávka".
Zabúdame. Nedokážeme si spomenúť na mená známych športovcov, hercov. Nevieme, kde sme zaparkovali. Netreba sa báť, takéto zabúdanie je bežné. Kedy spozornieť?
Podľa aktuálnej štúdie medzinárodnej psychogeriatrickej asociácie môžu tvrdohlaví ľudia dlhšie žiť.
Existujú vášnivé vzťahy s rovnako "vášnivými" rozchodmi. To, že skutočne škodia zdraviu, potvrdila aj aktuálna štúdia.
Smiech znižuje bolesť, posilňuje imunitný systém a zlepšuje komunikáciu. Čítajte, prečo by sme mali kútiky úst "dvíhať" častejšie.
Bol jedným z najznámejších slovenských psychiatrov. MUDr. Peter Breier (68) sa vrátil z Anglicka a v zdravotníckom marazme sa zas pokúša o niečo zdanlivo nemožné.
Málo spávať má z dlhodobého hľadiska veľmi nebezpečné následky.
Tmavé dni, "zamračená" nálada. S ňou musí v zime a na jeseň bojovať veľmi veľa ľudí.
Skutočnosť, že intuícia nie je výplodom fantázie, už nepopiera ani veda. Aktuálne vrhla viac svetla na dôležitosť "toho zvláštneho pocitu v bruchu".
Veľa ľudí si stále myslí, že výsledkom tvrdej práce je úspech a tiež, že čím viac pracujeme, tým je náš život kvalitnejší.
Mnohí, ktorí chcú skoncovať s cigaretami, siahnu po elektronickej. Podľa najnovšej štúdie sa to však neodporúča.
Pamäť sa často prirovnáva ku knižnici. Keď príde nová kniha, knihovník sa musí rozhodnúť, či má v knižnici ostať natrvalo. Ak áno, zaeviduje ju a uloží. Prečo potom zabúdame?
Vysoké teploty v spálni znižujú schopnosť myslenia. Americkí vedci porovnávali kognitívne schopnosti študentov počas vlny horúčav a po nej.
Silná nadváha môže mať zdravotné dôsledky. Dnes však chcú schudnúť aj ženy s normálnou hmotnosťou, permanentne držia diéty, sú so svojím telom nespokojné - a to má tiež dôsledky.
Keď týždeň po operácii odpadla, lekári za ňou prišli, aby zavolala domov, lebo nevedia, či prežije noc. Hrozilo buď poškodenie mozgu alebo kóma...V tomto okamihu sa narodila nová Paula...
Vo dne má byť svetlo a v noci tma. Dnes však existuje pojem "svetelný smog", ktorý negatívne vplýva na naše zdravie. V rámci neho má nežiaduci vplyv najmä tzv. modré svetlo.
Vyplýva to z aktualizovanej verzie klasifikácie chorôb. Podľa kritikov toto rozhodnutie (WHO) prispeje k stigmatizácii mladých hráčov.
Britskí vedci zistili, že medzi Alzheimerovou chorobou a nedostatkom vitamínu D je jasná súvislosť. Vitamínom jej síce zabrániť nedokážeme, no spomalí ju.
Je dobre známe, že náš mozog môže ovplyvňovať naše trávenie. Žeby aj opačne - teda tráviaci systém mal vplyv na náš mozog?
Cítite sa permanentne unavení a vyčerpaní, a to napriek tomu, že máte dostatok spánku? Títo energetickí lupiči nám prenikajú do každodenného života - a ani si to neuvedomujeme.