Nedostatok slnečného svetla vedie k poklesnutej nálade. Avšak jednoduchá terapia môže priniesť úľavu.
Je to vedecky podložené. Je desať potravín, ktoré sú také úžasné, že nám dokážu zlepšiť náladu.
Ak človeka nič neteší, dôvodom nemusí byť iba ťažký život. Neschopnosť prežívať radosť môže byť prvým príznakom depresie, ale môže pretrvávať, aj keď ostatné príznaky vymiznú.
Mnohí používame funkciu opakovaný alarm už bez toho, aby sme sa nad ňou zamysleli. Budík nás budí a my si ešte chvíľočku zdriemneme.
Odborníci na výživu zas a znova upozorňujú na fakt, že sa v jedálničku väčšiny z nás nachádza až žalostne málo zeleniny a ovocia.
Mnohí radi spíme a rozoberáme sny. Páči sa nám, keď sa nám sníva niečo pekné... Trpieť nespavosťou je už "iná káva". Čo všetko viete o spánku?
Používate tú "ošúchanú" formulku, keď sa z niečoho chcete vyzuť? Znie asi takto: "Nemám čas!" Kto hľadá, ten nájde. A čas na meditáciu sa nájsť oplatí.
Spúšťačov migrény je veľa. Hormóny, črevné baktérie aj stres. Toto sú najnovšie poznatky.
Kto nie je istý svojím pracovným miestom, alebo bol z práce prepustený, môže trpieť fyzickým ochorením.
Nemôžete zaspať, v práci "pokrivkáva" koncentrácia, máte toho veľa a prežívate stres... Možno vám pomôže aj jedna z nasledujúcich vôní. Dokážu účinkovať ako rýchla terapia.
Ak vy alebo vaše okolie zbadá príznaky depresie, okamžite navštívte lekára, aj keď sa vám zdá, že to nemá význam. Bez liečby sa váš stav môže vážne zhoršiť.
Depresia je ochorenie, o ktorom panuje množstvo mýtov. Tieto nepravdivé tvrdenia ľudí trpiacich depresiou zbytočne zraňujú a odďaľujú ich rozhodnutie liečiť sa.
Psychické poruchy sú epidémiou dnešnej doby a tých, ktorých postihujú, stále pribúda. Naše duševné zdravie ohrozuje stres, rýchly životný štýl a prepracovanosť.
Viete o tom, že existujú potraviny, po ktorých sa práve na jeseň oplatí spoľahnúť, pretože pozitívne vplývajú na našu náladu?
So psychiatrom Matúšom Martinkom o jeseni, depresiách, o bylinkách a o tom, či sa máme radi.
Viac ako polovica Slovákov má vyčerpaný alebo veľmi vyčerpaný organizmus. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu na vzorke 852 ľudí z celého Slovenska.
Alzheimerova choroba je postrach staroby. Je emocionálne vyčerpávajúce vidieť, ako blízkemu "zlodej pamäti Alzheimer" odkrajuje z najväčšieho bohatstva, ktorým sú spomienky.
Odborníci tvrdia, že keby si ľudia našli čas na večernú prechádzku, upratali si myšlienky a dopriali si kúpeľ, netrpeli by poruchami spánku. Aké sú zásady spánkovej hygieny?
Podľa štúdie majú osoby, ktoré zdieľajú na sociálnej sieti svoje fitnes-aktivity, psychické problémy.
V Trnave sa chystá otvorenie pracoviska, kde by sa mali liečiť sexuálni devianti. Aj o tom sa zhovárame s primárkou Psychiatrického oddelenia FN v Trnave MUDr. Danou Šedivou.
Poznatky, ktorým ľudia pripisujú väčšiu dôležitosť, majú počas spánku väčšiu pravdepodobnosť uložiť sa do ich dlhodobej pamäte. Tvrdia vedci z univerzity v meste Swansea.
Potrebujete si niečo zapamätať, veľa sa toho naučiť? Chce to veľa praxe, času, učenia a opakovania... Teraz však vedci hovoria jasnou rečou: Zdriemnite si radšej.
Podobne ako svaly - aj s mozgom treba trénovať. A dá sa to aj vtipnou formou.
Po orgazme sa žena náhle rozplače. Stalo sa niečo? Nepáčilo sa jej to? Alebo sú to slzičky šťastia? Nie, nie. Reč je o postkoitálne dysfórii.
Strava nás trápi najmenej v období, kedy prežívame kopec stresu. Existujú potraviny, ktoré naše nervy upokoja a dodajú nám energiu, ktorá nám chýba.