Takto môžete s pomocou loptičky uvoľniť hlieny. Fyzioterapeutka ukáže na tvári 6 ťahov, ktoré uvoľnia prínosové dutiny

Metódu loptičkovania vyvinula česká fyzioterapeutka. Ide o metódu stláčania akupunktúrnych a akupresúrnych bodov, ktorá sa strieda s ich uvoľnením. Vykonáva sa s pomocou malých molitanových loptičiek, ktoré sa gúľajú alebo trú po určitej časti tela.

07.08.2023 12:00
debata (2)

Loptičkovanie je účinné pri liečbe ochorení dýchacích ciest vrátane prínosových dutín a používa sa aj pri liečení akútnej a chronickej nádchy. Fyzioterapeutka z Kúpeľov Luhačovice Adriána Kudamíková vo videu ukazuje šesť ťahov s loptičkami po tvári, pričom každý z nich je potrebné na oboch častiach tváre zopakovať trikrát za sebou.

6 ťahov s pomocou loptičky, ktoré uvoľnia prínosové dutiny
Video
Fyzioterapeutka z Kúpeľov Luhačovice Adriána Kudamíková vo videu ukazuje šesť ťahov s loptičkami po tvári, pričom každý z nich je potrebné na oboch častiach tváre zopakovať trikrát za sebou.

Loptičkovanie sa používa pri liečbe ochorení dýchacích ciest, ako je napríklad bronchiálna astma, peľové alergie, zápalové ochorenia pľúc, priedušiek, hrtana, hlasiviek či prínosových dutín. Používa sa aj pri liečení akútnej a chronickej nádchy alebo cystickej fibrózy. Ak dieťa prechladne, dostane chrípku alebo bronchitídu, nemusí v prípade loptičkovania užívať toľko antibiotík.

Niektoré deti nemusia vôbec užívať kortikoidy. Stav dieťaťa je možné stabilizovať pravidelným a dôsledným cvičením a režimovými opatreniami. Takisto sa loptičkovanie začalo používať v terapii nesprávneho držaia tela u detí a pri liečbe poúrazových stavov, ako sú bolestivé jazvy, kĺby a opuchy. Pri detskej mozgovej obrne je loptičkovanie vhodné pre zlepšenie spasticity (dlhodobo napäté svalstvo) a používa sa tiež pri obrne periférnych nervov či pri migrénach.

loptickovanie, chlapec, fyzioterapia, tvár, dýchacie cesty, kúpele Čítajte viac Loptička na tvári pomáha pri liečbe alergií aj astmy. Gúľanie a trenie uľaví aj bolestivým kĺbom, jazvám a opuchom

Metódu používajú a učia ju aj v Kúpeľoch Luhačovice v detskej liečebni Miramonti. Tu sa môžu celoročne liečiť deti so sprievodom už od veku 1,5 roka v programoch garantovaných pediatrom.

V prvej časti videa Adriána Kudamíková ukáže v skrátenej verzii všetkých šesť ťahov loptičky po tvári, pričom každý ťah ukáže iba raz.

V druhej časti videa urobí každý ťah (v skutočnosti ide o gúľanie) molitanovou loptičkou trikrát za sebou. Každý ťah zo šiestich je totiž potrebné urobiť trikrát za sebou, a to postupne na oboch častiach tváre – vpravo aj vľavo.

Môžete loptičkovať spoločne s nami!

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #kúpele #masáž #fyzioterapia #Luhačovice #loptičkovanie