Vedeli ste? Na tomto mieste vám požičajú pomôcky, ktoré potrebujete pri starostlivosti o blízkeho

Požičovne Slovenského Červeného kríža (SČK) ponúkajú možnosť požičať si v prípade potreby zdravotnícku pomôcku, čo veľa ľudí vôbec nevie. O čo môžete žiadať?

25.04.2024 10:00
invalidný vozík, imobilita, senior, seniorka Foto:
Požičajú i vozík.
debata

„Ak je u nás pomôcka v sklade, požičiavame ju hneď na základe podpísanej zmluvy. Mesačné poplatky sú podľa cenníka od pár eur do niekoľko desiatok eur,“ uviedol SČK na sociálnej sieti.

Pomôcky sú určené pre ľudí, ktorí sa potrebujú postarať o pacienta v domácom prostredí. „Zvyčajne prídu ľudia s tým, že príbuzného majú prepustiť o jeden či dva dni z nemocnice a sú zaskočení. Doma nemajú vytvorené podmienky a vybaviť pomôcku cez poisťovňu nejaký čas trvá. Musia k tomu navyše dokladovať správy od lekára a nie vždy na to majú čas, priestor či energiu,“ ozrejmila riaditeľka územného spolku SČK v Michalovciach Alena Kniežová.

koronavírus Čítajte viac Preležaniny. Prečo sú viac ohrození pacienti s covidom?

O čo je najväčší záujem

Zmluva o zapožičaní pomôcky trvá, kým je pomôcka potrebná alebo kým si ju človek nezabezpečí cez zdravotnú poisťovňu, prípadne nezakúpi z vlastných zdrojov.

Najviac sú podľa SČK žiadané elektrické polohovateľné postele, antidekubitné matrace proti preležaninám, mechanické invalidné vozíky, chodúľky a toaletné stoličky. V súčasnosti SČK prevádzkuje 19 požičovní.

debata chyba
Viac na túto tému: #pacienti #Slovenský červený kríž