Ťažko chorá Anna Slováčková: Už nikdy nenechám svojho chlapca, aby mi holil hlavu… Takto to dopadlo!

Hoci bojuje s vážnym onkologickým ochorením, dokáže si udržať nadhľad a humor. So svojím zápasom sa česká speváčka a herečka Anička Slováčková zveruje svojim fanúšikom pravidelne a nebojí sa zabrúsiť ani do citlivých tém. Takou je bezosporu aj strata vlasov v dôsledku chemoterapeutickej liečby.

27.05.2024 06:00
Anna Slováčková Foto:
Anna Slováčková bojuje s rakovinou.
debata

Dcéra slávneho saxofonistu Felixa Slováčka a nemenej známej herečky Dagmar Patrasovej sa počas liečby neutiahla do súkromia. Zvolila celkom iný prístup. Stále koncertuje, vraví, že to tak bude robiť, kým bude môcť. Okrem toho neváha podrobnosti zo svojho neľahkého boja so závažnou diagnózou rakovina pľúc zverejňovať na sociálnych sieťach, pretože jej to pomáha sa s celou situáciou vyrovnať. Okrem toho to robí aj preto, aby ľudí upozornila na dôležitosť onkologickej prevencie a na náročnú liečbu vážneho ochorenia.

A nebojí sa s humorom sebe vlastným hovoriť ani o strate vlasov po chemoterapeutickej liečbe, čo je zvlášť pre ženu vždy citlivá otázka.

Zvyknúť sa na to nedá…

„Už nikdy nenechám svojho chapca, aby mi holil hlavu,“ pripísala k fotografii, ktorú pred pár dňami zavesila na sociálne siete a ktorou chcela zlepšiť náladu svojich fanúšikov.

„Nemôžem povedať, že by som si na to dokázala už zvyknúť. Jojo, sú to len vlasy a ono to zasa dorastie, ja viem, ale i tak to človeku na vnímaní sama seba nepridá. Ale áno. Sú to len vlasy. A zasa narastú. Skôr alebo neskôr,“ pridala k fotografii aj malú úvahu. Anna Slováčková zverejňuje aj ďalšie momentky zo svojho súkromia, napríklad ako leží vyčerpaná na gauči po dávke chemoterapie alebo z chvíľ, keď musí unavená odpočívať v posteli.

Návrat rakoviny

Návrat rakoviny po dvoch rokoch od vyliečenia sa z onkologického ochorenia prsníka bol pre speváčku šok. Dozvedela sa to v lete minulého roku, avšak verejne s nemilou informáciou vyšla na začiatku októbra po krste nového albumu.

Nechcela to urobiť skôr, aby sa pozornosť neuprela na jej ochorenie a hudobná tvorba nezostala v úzadí. Onkologické ochorenie sa tentokrát týka pľúc a Anička Slováčková naznačuje, že ide o vážnejšiu diagnózu, ako bola prvýkrát.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #rakovina pľúc #Felix Slováček #Anna Slováčková