Feniklový čaj, rooibos a cmar pomôžu detským bruškám

09.02.2012 06:00
shutterstock 93481210
Bolesť detských brušiek dokážu zahnať vhodne zvolené čaje. Autor:

Bruško dieťaťa môže bolieť z rôznych príčin. Vinníkom môže byť plynatosť - u najmenších detí, tým väčším nerobia dobre napríklad ťažké jedlá.

Lekári upozorňujú na to, že bolesť bruška je úplne prirodzená. Dieťa predsa prechádza z jednostrannej stravy na zeleninové kašičky a na každú zmenu si musí žalúdok privykať.

Čo pomáha?

Feniklový čaj

Už roky je osvedčeným liekom na detské koliky. Odporúča sa siahnúť po ňom pri plynatosti a pri akýchkoľvek črevných problémoch, lebo podporuje trávenie. Nielen dieťa, ale aj matka, ktorá dojčí, by ho mala piť.

Rooibos

Účinkuje rovnako ako feniklový čaj, s rozdielom, že lepšie chutí (jeho chuť je sladkastá). Pôsobí proti kŕčom na črevné svalstvo, zmierňuje alergické reakcie a upokojuje. Označuje sa ako „nečajový“ nápoj, pripravený zo sušených lístkov juhoafrickej rastliny Aspalatus Linearis. Podobne ako feniklový čaj, aj rooibos môže, resp. má piť aj mama (vďaka dojčeniu sa jeho liečivé účinky dostanú až k dieťaťu).

Väčšina detí však rooibosom nepohrdne. Možno ho prípadne zmiešať s mliekom. Rooibos nepomáha len na detské koliky, ale aj na vysoký krvný tlak, zvýšenú hladinu cukru v krvi, žalúdočné ťažkosti či ekzémy. Kto si dá rooibos pred spaním, rýchlejšie zaspí. Aj vďaka tomu, že neobsahuje kofeín, môžu ho popíjať celý deň aj tehotné ženy.

Cmar

Vďaka svojim alkalickým látkam je tiež účinný pri detských kolikách. Vhodný je však až pre väčšie deti, staršie ako trojročné. Cmar ako liek by sa mal podávať po troškách po celý deň. Aby zaúčinkoval, stačí, ak dieťa vypije za deň pol litra. Nesmie byť však studený (vytiahnutý z chladničky) a už vôbec nie prihrievaný.

Pravidelná strava

Bolestiam bruška sa dá predísť pravidelnou stravou, resp. dojčením (každé štyri hodiny). A keďže zápcha ide tiež ruka v ruke s bolesťou brucha, dieťa, ktoré už nie je dojčené, by malo prijímať veľa vlákniny, piť veľa tekutín. Konkrétne ju spôsobuje napríklad čokoláda, biely chlieb ale tiež čierny čaj a mlieko.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku