Harvardská štúdia: Vďaka týmto trom pravidlám schudne každý

, 15.10.2019 06:00
Tri najčastejšie výhovorky prečo sa vám nedarí...
Prísne stravovacie návyky vedú k frustrácii. Autor:

Existuje nespočetné množstvo diét. A zároveň stále veľa ľudí, ktorí sú so svojou váhou nespokojní a preto by chceli schudnúť.

Je v mori týchto diét skutočne aspoň jedna jediná metóda, ktorá funguje bez rozdielu na každého? Nová vedecká štúdia z Harvardu hovorí jasnou rečou. Áno!

Drastická diéta je najhoršia

Už žiadne sacharidy? Obmedziť tuky? Prísne stravovacie návyky vedú k frustrácii, čo má za následok úplne opačný efekt, mnohí to totiž rýchlo vzdajú. A začnú sa prejedať. V konečnom dôsledku sa týmto štýlom dopracujú k vyššej hmotnosti, ako na začiatku diéty. Podľa Harvardskej štúdie by sa každý, kto chce schudnúť, mal riadiť nasledovnými troma pravidlami:

Menej cukru
Menej bielej múky
Veľa zeleniny

Nezabudnite na pohyb

Cielené obmedzenie sacharidov alebo tukov v tomto testovaní nebolo pre trvalé udržanie hmotnosti rozhodujúce. Predovšetkým tri body, ktoré sú základom pre zmenu stravy. A čo vôbec nie je prekvapujúce, odporúča sa tiež veľmi veľa pohybu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zelenina #telesná váha #sacharidy #pohyb #frustrácia #cukor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku