Odborník na výživu: Ako pomôcť pečeni, aby detox fungoval

Telo sa potrebuje zbaviť odpadu, ktorý sa "ukladá" do pečene. Tam prebieha ďalší proces a odpadové látky odchádzajú prostredníctvom potu, močom alebo stolice. Čo však s tým, ak pečeň správne nefunguje? Ako jej pomôcť?

20.10.2022 11:00
debata

Ako si správne kúpiť silymarín, ktorý sa získava z ostropestreca mariánskeho? Čo je to štandardizovaný extrakt? V rozhovore s Romanom Vaňkom – popularizátorom v odbore gastronómia a autorom kuchárskych bestsellerov – radí výživový poradca Petr Havlíček.

Video
V bonusovom záverečnom diele nášho seriálu o výžive s výživovým poradcom Petrom Havlíčkom sa nutričný poradca zhovára o stukovatení pečene s popularizátorom dobrého jedla Petrom Vaňkom.

Petr Havlíček (* 1969) je jeden z najznámejších českých výživových poradcov. Je absolventom Vysokej školy poľnohospodárskej v Brne, výživou a zdravým životným štýlom sa zaoberá už od roku 1995.

Najviac sa zapísal do povedomia osemročným účinkovaním v seriáli TV Prima „Ste to, čo jete“, mal tiež obľúbený program na Rádiu Impuls, o výžive napísal 6 kníh. K jeho klientom patria či patrili mnohí vrcholoví športovci (Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, Petra Kvitová) aj ďalšie celebrity.

Obsah vznikol v spolupráci Pravdy s MALL.TV.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #pečeň #detoxikácia #detox #silymarín