Svetoznáma terapeutka Brandon Baysová pomôže uzdravovať v Bratislave

Jej metóda liečenia nazývaná „Cesta“ (The Journey) sa šíri v štyroch desiatkach krajín. V Holandsku ju dokonca hradia zdravotné poisťovne, v Kanade ňou školia pracovníkov na ministerstve spravodlivosti, v Izraeli na ministerstve školstva, používa sa pri liečbe syndrómu vyhorenia, u ľudí, ktorí prešli traumami – u Indiánov v Amerike, detí z afrických slumov, indické deti zo sirotincov a podobne.

24.10.2013 15:38
Brandon Baysová Foto:
Brandon Baysová.
debata

Brandon Baysová, ktorá vyrastala v Rakúsku, študovala v Amerike a žije vo Veľkej Británii, príde v posledný októbrový piatok do Bratislavy, aby tu viedla tri dni trvajúci seminár intenzívnej „Cesty“, workshop, s pomocou ktorého je možné zbaviť sa emocionálnych a fyzických blokov a odhaliť svoje potlačené emócie.

„Až 85 % chorôb má emocionálny pôvod. A to netvrdím ja, ale Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v americkej Georgii. Na pohľad nevinný blok, nespracovaná spomienka či emócia, môže byť príčinou závažných ochorení,“ hovorí zdravotná koučka, ktorá o svojej „Ceste“ napísala rovnomennú knihu preloženú do 24 jazykov a vydanú v 30 krajinách sveta. Príbeh medzinárodného bestselleru je aj o tom, ako jej v 39 rokoch diagnostikovali v bruchu veľký nádor. Podarilo sa jej vyliečiť ho bez konvenčných onkologických metód liečby v priebehu necelých 7 týždňov.

„Nenahováram pacientov na to, aby sa vzdali chemo- či rádioterapie,“ zdôrazňuje pre Pravdu. „Moja sestra je šéfkou onkovýskumu druhej najväčšej farmaceutickej spoločnosti na svete. Každého pacienta najprv pošlem za lekárom, aby ho diagnostikoval, stanovil prognózu, za nutricionistom, pretože pri rakovine je dôležitá výživa,“ pokračuje. Jej metóda však nie je len o pomoci pri liečbe rakoviny, ale aj mnohých iných ochorení ako astma, ekzémy, artritídy, roztrúsenej sklerózy a mnohých ďalších. Alebo je o získaní akéhosi emocionálneho „wellbeeingu“, cítení sa dobre. „Je mnoho ľudí, ktorí nemajú evidentné fyzické problémy, majú ich však na iných úrovniach.“

Na metódu Brandon Baysovej výborne reagujú deti, pretože tie ešte nevedia potláčať svoje emócie, spontánne spolupracujú s certifikovaným terapeutom, zbavujú sa tráum, blokov, odkryjú svoj potenciál a zlepšia tak aj svoje výsledky v škole.

Veda potvrdzuje, že keď prežívame silné emócie a potlačíme ich, do tela sa nám uvoľňujú chemické látky, ktoré blokujú isté bunkové receptory. To je dôvod prepuknutia rôznych ochorení. Nejde o to, že sa treba prestať ovládať, dať voľný priechod svojim emóciám, kričať, hnevať sa, alebo sa bláznivo tešiť na verejnosti. „Aj ja som sa včera veľmi hnevala, pretože som sa v reštaurácii pohádala s priateľom. Po príchode na hotelovú izbu som si celú situáciu ešte raz prešla a absolvovala som vnútornú očistu. Je to, ako keď si umyjete zuby,“ smeje sa Brandon Baysová.

Nepovažuje sa za dokonalú, empatickú, súcitnú bytosť, ktorú nerozhnevá zápcha v meste, rad v supermarkete či nepriateľsky naladení ľudia. „Aj ja prechádzam procesom Cesty a do konca života budem študentkou. Mali by ste ma vidieť, keď sa hnevám. Dnes je pre mňa regulovať emócie omnoho ťažšie ako kedysi.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #liečba #Brandon Baysová #liečebná metóda #The Journey