Citrónovou šťavou proti črevnej chrípke

, 04.12.2018 06:00
citrón
Vedci sa snažia zistiť, či je šťava z citróna vhodná aj na priamu liečbu črevnej chrípky. Autor:

Odrazu sa cítite choro, bolí vás žalúdok, trápi silná hnačka. Črevná chrípka je hotové peklo, pôsobí ako "nekonečný príbeh".

Spúšťajú ju tzv. novovírusy. Na infekciu stačia už malé (a voľným okom neviditeľné) množstvá stolice alebo vo zvratkov z potravín, rôzne predmety alebo ruky.

Akú dezinfekciu?

Skutočná ochrana proti novovírusom neexistuje. Pomôcť môže snáď len permanentná dezinfekcia, dezinfekčný prostriedok však nie vždy máme poruke. Náhradu chemicky vyrobených prostriedkov hľadajte v prírode – nájdete ju priamo v kuchyni. Nemeckí vedci pracovnej skupiny novovírusov nadácie pre výskum rakoviny na univerzite v Heidelbergu totiž zistili, že citróny sú rovnako efektívnym dezinfekčným prostriedkom ako umelo vyrobené produkty.

Citrónovou šťavou proti novovírusom

Kyselina citrónová totiž zabíja novovírusy a zabraňuje nákaze. Grant Hansmann, vedúci štúdie: „Náš výskum naznačuje, že aj šťava z jedného citróna postačí na to, aby zabránila infekcii.“ Teraz je síce užitočné vedieť, že citróny sú vhodné na dezinfekciu – skutočne zaujímavý však bude až nasledujúci výsledok vedcov. Snažia sa zistiť, či je šťava z citrusového ovocia vhodná aj na priamu liečbu črevnej chrípky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#hnačka #citrón #dezinfekcia #črevná chrípka #novovírusy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku