Chudnúť aj počas spánku? Zhasnite všetky svetelné zdroje!

, 28.03.2019 06:00
slovek, spanok, postel
Až keď je skutočne tma, uvoľňuje naše telo spánkový hormón melatonín. Autor:

Mali by sme viac spať! Naše telo nielenže potrebuje fázy zotavenia, aby sa vedelo lepšie popasovať so stresom a vírusmi, v spánku môžeme dokonca aj schudnúť.

Tma sa vytratila

Tma sa už z drvivej väčšiny spální skutočne vytratila. „Narúšajú“ ju lampy, osvetlenie z ulice, monitor počítača, mobil, televízor, rôzne svetielka z budíka či iných technických prístrojov – všetky tieto zdroje svetla môžu narušiť spánkový rytmus, majú však aj negatívny vplyv na našu telesnú hmotnosť.

Chudnutie v spánku

Až vtedy, keď je skutočne tma, uvoľňuje naše telo spánkový hormón melatonín, ktorý, ako zistil španielsky vedecký tím univerzity v Granade – pomáha aj pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov alebo predchádzať cukrovke. Ak počas nášho spánku zasiahne svetlo sietnicu – funguje to, aj keď máme zatvorené oči – produkcia melatonínu sa obmedzí, čo spôsobí, že budeme spať horšie a navyše sa aj skôr zobudíme.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#chudnutie #sietnica #Melatonín #tma #svetlo #spánkový rytmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku