Prečo je dezinfekčný gél sporný?

, 23.07.2019 06:00
ruky, dlane
Odborníci na zdravie neodporúčajú používať dezinfekčné prostriedky príliš často. Dôvody majú logiku. Autor:

Dezinfekčný gél je praktický, používa ho stále viac ľudí. Pravidelne. Pretože sľubuje ochranu pred infekciami. Otázka znie: Je to dobrý nápad? Načo si dať pozor...

Dôvody sú logické

Odborníci na zdravie neodporúčajú používať dezinfekčné prostriedky príliš často. Dôvody majú logiku. Po prvé, zložky, používané v týchto géloch sú dráždivé, po druhé tieto chemické čističe s dezinfekčným účinkom zničia aj dobré a mimoriadne dôležité baktérie na rukách, ktoré tvoria druh ochrannej vrstvy na povrchu pokožky.

Môže podporiť alergie

Asi polovica všetkých ľudí v Európe trpí nejakou formou alergie. Viac ako pred niekoľkými desaťročiami. K tomuto záveru prišla Európska nadácia pre výskum alergie (ECARF) v roku 2015. Výskumní pracovníci dokázali jednoznačné prepojenie medzi lepšou hygienou a rastúcimi alergickými ochoreniami. Pretože deti, ktoré sa častejšie hrali v špine a vďaka tomu bežne prichádzali do styku s choroboplodnými zárodkami, majú silnejší imunitný systém a menej často ich trápia alergie alebo astma.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#hygiena #imunitný systém #baktérie #dezinfekcia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku