Štúdia: Prečo sa počet koronavírusových infekcií v lete neznižuje

, 10.06.2020 14:00
letná dovolenka, leto, more, cestovanie,...
Stále neexistujú žiadne rozsiahle testy na viac ako 20 stupňov. Autor:

Dostaneme v teplom lete pauzu v aktuálnej pandémii, pretože koronavírus sa pri vyšších teplotách nešíri tak dobre?

Mnohí dúfajú, že počet koronavírusových infekcií bude v horúcich letných mesiacoch klesať. Ale je to skutočne pravda? Vedci z Mount Auburn Hospital v anglickom Cambridge skúmali šírenie koronavírusu pri rôznych teplotách a klimatických podmienkach. Analyzovali aj to, ako sa infekcia správa vo vzťahu k UV žiareniu a zrážkam. Výsledok skúmania: S rastúcou teplotou infekcie skutočne klesajú – ale iba do 11 stupňov Celzia. UV žiarenie neukazuje takmer žiaden rozdiel, zrážky vôbec žiaden.

Väčšina infekcií bola zaznamenaná pri teplote nižšej ako nula stupňov. Stále neexistujú žiadne rozsiahle testy na viac ako 20 stupňov, ale výskumný tím v lete neočakáva žiadne ďalšie zlepšenie, pretože vírus sa rozšíril s rovnakou silou aj v tropických oblastiach.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#UV žiarenie #trópy #leto #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku