Využite všetky benefity, na ktoré máte nárok. Jedna poisťovňa ich ponúka viac ako 50

Americká klinická psychologička Anne Wilson Schaefová tvrdí, že dobré zdravie sa nedá kúpiť, ale môže nám ušetriť veľa peňazí. Ak máte správnu zdravotnú poisťovňu a prehľad o jej benefitoch, dáte Anne isto za pravdu. Ušetriť môžete desiatky eur.

26.09.2023 00:00
Dovera, pr, nepouzivat Foto:

Každoročne o tomto čase môžete zmeniť svoju zdravotnú poisťovňu. Posledný termín je 30. september. Výber si poriadne premyslite, aby ste nenaleteli na podvodnú reklamu a sľubované benefity budú mať zrazu priveľa podmienok, ktoré musíte splniť.

Čo všetko si môžete uplatniť v zdravotnej poisťovni Dôvera?

Výbavičky pre mamičky

Pre mamičky je zdravie ich detí veľmi dôležité. A povedzme si úprimne, časté návštevy u lekára mladým rodinám z rozpočtu odstrihnú nemalú sumu. Vybrať si časť z nej späť v podobe benefitu je bonus, ktorý poteší.

 • „Možnosť získať späť doplatky až do výšky 300 eur pre deti do 18 rokov, ich matky a otcov za lieky a dietetické potraviny na predpis je náš tradičný benefit, ktorý dodnes využilo viac ako 445-tisíc poistencov, čím získali späť doplatky v sume spolu viac ako 25 mil. eur,“ približuje benefit 300+300 hovorca Dôvery Matej Štepiansky.
 • Ďalším sú Zdravé oči. Vďaka tomuto benefitu môžu deti do 18 rokov získať príspevok 50 eur na nové okuliare. Viac ako 25-tisíc poistencom už pomohli sumou spolu viac ako 1 milión eur.
 • Pri benefite Zdravé zuby príspevky vo výške spolu až 150 eur ročne na zubné ošetrenie a dentálnu hygienu deťom aj dospelým dosiaľ využilo viac ako 600-tisíc poistencov. Získali príspevky v hodnote viac ako 49 mil. eur.
 • Narodenie bábätka je veľká radosť, ale aj stres, ako to všetko finančne rodina zvládne. Prvý kočík, autosedačka, pomôcky na dojčenie – výdavky, ktorým sa nevyhnete. Dôvera ponúka svojim poistencom zľavu na nákup prvej výbavičky on-line aj v kamenných predajniach.
 • Vášmu dieťatku do dvoch rokov navyše daruje praktickú tašku BabyBox plnú kozmetiky a potrieb pre deti aj mamičky. Od apríla zvýšili jej hodnotu až na 70 eur. Kuriér ju prinesie k vám domov a úplne zadarmo.

Keď bolí duša

Duševné zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické. Preto sa oň treba starať, a ak je to potrebné, vyhľadať pomoc odborníkov. Po pandémii ochorenia COVID-19 sa očakával nárast duševných ochorení, a údaje poisťovne Dôvera tento trend, žiaľ, potvrdzujú.

Antidepresíva užíva 6,2 percenta jej poistencov starších ako desať rokov, pričom dve tretiny z nich sú ženy.

„Keď bolí duša, je správne vyhľadať pomoc. Pri pociťovaní úzkosti, depresie, nespavosti či smútku pomôže psychológ alebo terapeut. Dospelí poistenci Dôvery môžu využiť sieť zazmluvnených psychológov alebo využiť úplne nový benefit, ktorý zvyšuje dostupnosť takejto starostlivosti. Na päť on-line sedení s odborníkom prostredníctvom služieb ksebe a Hedepy majú k dispozícii až päť kupónov, spolu v hodnote 50 eur,“ povedal generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan. Psychologické on-line poradenstvo je porovnateľne účinné ako osobné konzultácie. Na využitie on-line terapie nie je potrebné mať v počítači ani v mobile žiadny špeciálny softvér, čo ešte viac uľahčuje ich dostupnosť.

Kožný benefit

Ak máte problematickú kožu, trápia vás akné, škvrny či pľuzgiere a behať stále po doktoroch sa vám nechce, je tu možnosť kožného vyšetrenia on-line a zadarmo.

Jednoducho svoj kožný problém odfoťte, pošlite cez aplikáciu. V prvom kole problém diagnostikuje umelá inteligencia a následne kožný lekár. Najneskôr do troch pracovných dní získate vyjadrenie od lekára, ktorý zdravotný problém posúdi.

„Naša spolupráca nám ukázala, že poistenci službu uvítali. Mnohí veľmi ocenili, že im podstatne zlepšila prístup k zdravotnej starostlivosti. Služba sa nekončí len určením diagnózy, navrhnutím liečby alebo odporúčaním navštíviť odborníka, ale v odôvodnených prípadoch sme pripravení pacientov ku kožnému lekárovi priamo objednať,“ hovorí Beáta Saal, projektová manažérka zo zdravotnej poisťovne Dôvera.

Podotkla, že počet poistencov – pacientov s melanómom, so zhubnými nádormi kože alebo s inými kožnými ochoreniami stúpa a len tretina poistencov Dôvery navštívila za posledných päť rokov ambulanciu kožného lekára.

Dovoz a odvoz zdarma

Netrápte sa, že do bratislavskej nemocnice to máte z východu či z Oravy ďaleko. Ak ste poistencom Dôvery, na operačný zákrok vás do nemocnice Bory dovezú a po operácii zase odvezú domov zadarmo.

„Vieme, že o hospitalizáciu v Nemocnici Bory je enormný záujem. S takýmto fenoménom sme sa doteraz nestretli. Nemocnica tu nie je len pre poistencov z najbližšieho okolia, ale pre všetkých na Slovensku. Aby sme práve tým, ktorí sú zo vzdialenejších kútov krajiny, zlepšili prístup k zdravotnej starostlivosti v Nemocnici Bory, prinášame nový benefit. Zabezpečíme im bezplatnú dopravu na plánovanú hospitalizáciu do nemocnice aj odvoz domov,“ oznámil Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Test DNA a CRP

Ak by ste radi o svojom tele vedeli viac, Dôvera ponúka zľavu na absolvovanie genetického testu DNA. Pri jeho kúpe ušetríte až 150 eur. Rozmýšľate, či si dať predpísať antibiotiká? Hladina CRP v krvi vám pomôže v rozhodovaní. Nemusíte však chodiť k lekárovi, hladinu vám zmerajú v každej lekárni Dr.Max za zvýhodnenú cenu 3,99 eura.

Bonus +

Podmienkou zdravotných poisťovní pri finančných benefitoch je absolvovanie preventívnych prehliadok. Bežná preventívka môže odhaliť najčastejšie aj zriedkavé diagnózy, ako sú problémy s vysokým tlakom, cukrom v krvi či rôzne zápaly v tele.

Vďaka finančným benefitom sa Dôvere podarilo zvýšiť účasť svojich dospelých poistencov na preventívnych prehliadkach o tretinu.

10 najčastejších diagnóz, ktoré môže odhaliť preventívna prehliadka:

 • cukrovka
 • Málokrvnosť
 • vysoký krvný tlak
 • nadváha a obezita
 • porucha funkcie obličiek
 • porucha funkcie pečene
 • zápal v močových cestách
 • porucha srdcového rytmu
 • zvýšená hladina cholesterolu
 • rakovina hrubého čreva
chyba