V Nitre pribudne nová moderná očná klinika

V rámci novej nitrianskej kliniky vznikne šesť centier, a to jednodňovej očnej chirurgie, ochorení sietnice, na liečbu metabolicko-cievnych ochorení sietnice, na liečbu glaukómu, centrum refrakčných porúch a estetickej medicíny a aplikačné centrum skladajúce sa z ambulancie, stacionára a malej operačnej sály.

15.05.2024 15:00
žena, oči, oko Foto:
V Nitre vznikne nová očná klinika.
debata

V areáli Fakultnej nemocnice Nitra sa začala prestavba bývalého interného oddelenia na očnú kliniku. Budova za starou vrátnicou je už roky prázdna. Víťaz verejného obstarávania, spoločnosť Metrostav Slovakia, prevzal stavenisko. Prestavbu sa zaviazal ukončiť do osemnástich mesiacov od prevzatia staveniska. Financie na rekonštrukciu získala nemocnica z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Práca z domu Čítajte viac Namáhate si oči dlhými hodinami za počítačom, čítaním alebo šoférovaním? Tieto triky vám pomôžu trochu si uľaviť

Až desať ambulancií

V rámci novej kliniky vznikne šesť centier, a to jednodňovej očnej chirurgie, ochorení sietnice, na liečbu metabolicko-cievnych ochorení sietnice, na liečbu glaukómu, centrum refrakčných porúch a estetickej medicíny a aplikačné centrum skladajúce sa z ambulancie, stacionára a malej operačnej sály.

Celkovo bude v rámci projektu vytvorených desať špecializovaných ambulancií, dva stacionáre na ambulantné operačné výkony, dve veľké operačné sály, jedna malá aplikačná sála a dve laserové zákrokovne, potvrdila hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

debata chyba
Viac na túto tému: #oči #oftalmológ #oftalmológia