Silvester klope na dvere. Ale čo ak sa vám namiesto dobrej nálady ozve nepríjemný pocit nafúknutého brucha? Takto si užijete poslednú noc roka naplno.
Iste ste zachytili trend stolov, pri ktorých môžete počas práce stáť. Odborníci sa teraz vyjadrili, či je tento spôsob práce naozaj lepší.
Otestujte svoje znalosti o nezvyčajných chorobách. O niektorých z nich ste zrejme nikdy nepočuli.
Máte cukrovku? Toto malé zariadenie vám môže úplne zmeniť život. Užite si jedlo bez strachu z vysokých glykémií a zabudnite na nepríjemné vpichy do prstov.
Hlien – áno, všetci ho máme, ale len málokto si ho všíma. A pritom môže byť kľúčom k pochopeniu toho, čo sa deje vo vašom tele. Čo znamenajú jeho jednotlivé farby?
Zdá sa vám, že vybratie mandlí je rutinný zákrok, ktorý vyrieši problémy raz a navždy? Nové výskumy odhaľujú prekvapivé súvislosti, o ktorých sa málo hovorí.
Lekári roky varujú pred rezistenciou baktérií na antibiotiká. Vedci zo SAV hovoria o nádeji, ktorá by mohla pomôcť tomuto problému čeliť
Hoci sa v priemere dožívame čoraz viac, nejde vždy o kvalitný život. Vedci upozornili, že rozdiel medzi vekom, ktorého sa dožijeme a rokmi, ktoré prežijeme v zdraví, sa prehlbuje. Ako sú na tom Slováci?
Na toto zákerné ochorenie by sa v súčasnosti už nemuselo vôbec umierať. Dnes sa mu dá pomocou preventívnych opatrení vyhnúť takmer na sto percent.
Herečka z obľúbeného sitcomu v minulosti bojovala s rakovinou prsníka. Teraz sa vyrovnáva s ochorením, z ktorého sa nedá vyliečiť. Ako sama vraví, bojuje deň čo deň.
Už krátka fyzická aktivita výrazne pomáha znížiť riziko infarktu. Netreba pritom žiadne heroické výkony. Ideálne začať v povianočnom období.
Klasické cigarety fajčíme čoraz menej, no ich alternatívy naberajú na popularite. Zdravé nie sú ani tie, preto je dobré, že si za ne bude treba priplatiť.
Zlá koordinácia, strata zraku alebo slabosť v končatinách? Tieto príznaky môžu byť prvým varovaním. Nepodceňujte ich.
Odborníci odporúčajú konzumovať zhruba 20 kg rybacieho mäsa ročne. Realita pokrivkáva. V tomto ohľade máme stále čo doháňať a mnohí z nás to robia práve na Vianoce.
Vianočné sviatky majú často následky – v podobe prírastku dvoch až štyroch kíl. Na vine je prejedanie sa, kalorické jedlá, hodovanie až do noci a nedostatok pohybu.
Vysmrkať si nos do vreckovky sa učia už malé deti, robíme to však správne? Zaužívaný spôsob môže narobiť viac škody ako úžitku.
Ochorenie straší vo všetkých častiach Slovenska. Ako sa chorobe vyhnúť?
Zdá sa vám, že máte zdravú stravu v malíčku? Presne viete, čo je pre vaše telo najlepšie, a že na hranolčeky vás už nikto nenaláka? Nebuďte si takí istí! Výskumy ukazujú, že svoje znalosti často nadhodnocujeme.
"Neškodné“ rozhodnutie môže viesť k veľmi vážnym ochoreniam, ktorým sa chcete radšej vyhnúť.
Takéto dieťa sa na Slovensku narodilo po prvýkrát
Výskumníci zo Slovenskej akadémie vied (SAV) oznámili objav, ktorý môže pomôcť pri terapii ťažko sa hojacich rán.
Sviatky sú pred nami a posilňovne sa pomaly vyprázdňujú. Čo sa stane s vašou formou, keď si dáte pauzu, a ako sa po sviatkoch rýchlo vrátiť späť do hry?
Hovorí sa, že poznanie je moc. Ak ide o zdravie, môže ovplyvniť priebeh ochorenia aj kvalitu života.
Nie každý typ rakoviny prsníka je potrebné liečiť chirurgicky či rádioterapiou. Naznačuje to nová štúdia.
Nakazení ľudia trpia bolestivými vredmi a pľuzgiermi, ktoré sa môžu opakovať celý život.