Dáta z prvej vlny pandémie ukazujú, že niektorí pacienti zo strachu z nákazy koronavírusom nekontaktovali pri prvých príznakoch mŕtvice rýchlu zdravotnú službu.
Štúdia in vitro potvrdila, že zdravotnícka pomôcka vo forme spreja s obsahom cistu krétskeho by mohla pomôcť v boji proti novému koronavírusu SARS-Cov-2.
Kardiakov (pacientov trpiacich kardiovaskulárnymi ochoreniami) z roka na rok pribúda. U nás sa tieto ochorenia veľmi podceňujú. Ako si udržať srdce zdravé?
Čo robiť a čomu sa vyhnúť, ak nechcete dostať ani jedno z týchto ochorení?
O vitamíne D sa zhovárame s imunologičkou prof. MUDr. Máriou Šustrovou, PhD., z Bratislavy.
Predstava, že nevidiaci človek má ostatné zmysly mimoriadne vyvinuté, je mýtus. Dnes je Svetový deň bielej palice.
Tieto tipy môžu pomôcť nielen ľuďom s vysokým krvným tlakom. Aj zdravým ľuďom pomôžu, pretože im potom bude zdravie slúžiť dlhšie.
Pre doplnenie chýbajúceho vitamínu D sú na slovenskom trhu registrované lieky aj výživové doplnky. Tablety, kapsuly, kvapky, ústny sprej či cmúľacie pastilky.
Momentálne bojujeme nielen s pandémiou nového koronavírusu, ale každoročne aj s pandémiou nedostatku vitamínu D, ktorý pomáha ubrániť sa vírusovej nákaze.
„Nákupný asistent“ spoločnosti BILLA pomáha nevidiacim a slabozrakým nakúpiť si pohodlne a bez stresu. Funguje vo vybraných predajniach po celom Slovensku.
Viete, čo je to podologický skríning? Ide o analýzu chodidla prostredníctvom špeciálnej platne so zrkadlom. Na čo je to dobré?
Zubný kaz je celosvetový zdravotný problém. Tak často sa vyskytuje kvôli vysokému príjmu cukrov a nedostatočnej ústnej hygiene. Dá sa mu však vyhnúť. Ako na to?
Prvý zub patrí k tým významnejším míľnikom prežívania rodičovského šťastia. Často mu však predchádzajú bezsenné noci a obavy o zdravie dieťaťa.
Čím sa od seba líšia tieto dve na prvý pohľad veľmi podobné ochorenia?
Tieto dve slová by pre vás, ak máte vysoký tlak, mohli byť dôležité. Viete, čo znamenajú?
Boj s pandémiou môže skomplikovať príchod chrípkovej sezóny. Vzhľadom na podobné príznaky ochorení bude kľúčové odlíšiť pacientov s chrípkou od tých s COVID-19.
Slovensko je na popredných miestach celosvetových rebríčkov úmrtnosti na srdcovo-cievne choroby. Prečo? Pretože rizikové faktory, napríklad vysoký tlak, nebolia.
Ako sa čo najdlhšie vyhýbať problémom nielen s prostatou? Odpovedáme na vaše otázky ohľadne liečby BPH (nezhubného zväčšenia prostaty).
Krvné doštičky, ktoré sú zodpovedné za zrážanie krvi, potrebujú najmä onkopacienti. Ich odber sa odlišuje od darovania celej krvi a trvá dlhšie. Ako prebieha?
Klasickú operáciu skalpelom v dnešnej dobe často nahrádza laser. Podľa odborníkov sa rany po operácii laserom rýchlejšie hoja a hrozí menšie riziko ich zápalu.
Takto vyzerá dotazník pre pacienta s BPH - zväčšenou prostatou. No ešte predtým treba vyhľadať urológa. Ako dlho s tým muži čakajú?
V starovekom Egypte mali medzi odborníkmi na najrôznejšie ochorenia významné postavenie "znalci telesných tekutín" a "strážcovia konečníka".
Všetko, čo potrebujete vedieť o prevencii, klinických štádiách a príznakoch BPH.
Chronická myelocytová leukémia (CML) je onkologické ochorenie a postihuje ľudí v produktívnom veku.
V tele sa nám dejú procesy, ktoré často nebolia a my si ich všimneme prineskoro. Na odhalenie takýchto skrytých chorôb slúžia preventívne prehliadky.