Čo ju spôsobuje? Ako sa toto ochorenie prejavuje? Čo sa deje s pľúcami chorého? Aké vyšetrenia musíte absolvovať? Odpovedáme na vaše otázky.
Denne fajčí až štvrtina žiakov základných škôl v tínedžerskom veku. Závislými sa môžu stať už po vyfajčení piatich balení cigariet.
Prinášame zaujímavosti o ľudskom mozgu, ktoré možno ešte nepoznáte. Čo treba urobiť, aby ste sa v pokročilom veku vyhli demencii a problémom s pamäťou?
Ako si správne odmerať krvný tlak? Čo si ešte zaznamenať spoločne s hodnotami krvného tlaku?
Kardiovaskulárne ochorenia sú zabijakom číslo jeden. Ročne si vyžiadajú až 17,5 milióna životov. Pritom až takmer 80 % úmrtí je možné predísť.
Prišli ste už niekedy o fotky a súbory uložené na pamäťovej karte? Oveľa horšie je však prísť o spomienky uložené v našej hlave. Prevencia je veľmi dôležitá.
Približne dve tretiny dospelej slovenskej populácie trpia nadhmotnosťou. Jeden zo štyroch mužov a jedna zo štyroch žien majú obezitu. Až 236 chronických ochorení súvisí s nadhmotnosťou a obezitou.
Recept na zdravé srdce je jednoduchý: Zdravá strava, váha v norme, dostatok pohybu, žiadne fajčenie a málo stresu. Riaďte sa ním. Vaše srdce sa vám odmení.
Odborníci uvažujú o spôsobe, ako môžu všeobecní lekári zlepšiť prevenciu inkontinencie u svojich pacientov. Ako odtabuizovať túto tému?
52-ročná Andrea nám opisuje svoj život s touto chorobou. Čím si prechádza a ako jej pomáha aplikácia Migréna kompas?
Predčasnému starnutiu mozgu môže zabrániť sústavný tréning a stimulácia jeho funkcií (pamäti, pozornosti, vnímavosti, myslenia). Spomaľte jeho starnutie aj vy.
V Európe postihuje viac ako 300-tisíc ľudí, pričom vyše 50-tisíc zomiera. Progresívna pľúcna fibróza je postupná a nezvratná zmena pľúcneho tkaniva.
Na Slovensku trpí rakovinou prostaty takmer 9 000 Slovákov, pričom ročne pribúda viac ako 2 000 nových pacientov. Prevencia, vrátane včasnej diagnostiky tohto ochorenia, je podľa odborníkov kľúčová.
Koža je najväčší orgán ľudského tela. Aby nám mohla slúžiť čo najlepšie, mali by sme sa o ňu primerane starať a v prípade potreby sa správne rozhodnúť pre premasťujúci prípravok.
Ako môžu vaše zuby ovplyvniť lieky? Aké zlozvyky môžu vašim zubom uškodiť? A ako sa majú správne čistiť zuby?
Aké sú rozdiely a ako si môžete sami pomôcť, aby vás hlava nebolela?
Hemoroidálny cievny pletenec slúži v podobe ohybného uzáveru ako pomocný mechanizmus na udržanie stolice a pri vyprázdňovaní. Keď sa cievy na ňom uzlovito rozšíria, hovoríme o hemoroidoch.
Aký tlak by mali mať pacienti do 65 rokov a čo tí starší? Môžu byť hodnoty u starších pacientov vyššie a týkajú sa horného či dolného tlaku?
Poznáme to všetci - odťahujete sa od ľudí, ktorí vám chcú niečo povedať - alebo možno oni od vás. Ako získať svieži dych?
Čo ju spúšťa, ako sa prejavuje a aké rôzne typy migrény poznáme?
Na Slovensku je stále menej ľudí, ktorí doteraz ešte neprekonali COVID-19.
Pri boji s ochoreniami tvoria mimoriadne zaujímavú skupinu telu vlastné látky, ktoré pri správnom a citlivom používaní môžu ovplyvniť niektoré fyziologické pochody v organizme.
Čo môžete urobiť, aby bol priebeh vášho ochorenia miernejší? Okrem správneho užívania liekov pomôže vhodná strava, pravidelný pohyb, veľa smiechu a málo stresu.
Chirurg Milan Hric z Nemocnice Malacky už niekoľko rokov vpicháva pacientom do poškodených kĺbov tzv. mezenchymálne kmeňové bunky. Dajú sa pomerne jednoducho získať z vlastného tuku.
Zhovárame sa s MUDr. Soňou Tomkovou, reumatologičkou, vedúcou lekárkou Osteocentra a prednostkou Internej kliniky Nemocnice Košice-Šaca.