Argánový olej posilňuje imunitu, zmierňuje ekzém a akné

O argánovom oleji sa odborníci vyjadrujú ako o malom zázraku. Zabraňuje starnutiu pokožky, pomáha proti akné, posilňuje rast vlasov a zlepšuje krvný obeh. Toto všetko ním možno docieliť.

pleť, krása, atopický ekzém
Z argánového oleja sa nepotešia len vlasy, ale aj pokožka. Bude žiariť.
Autor:

Pochádza z Maroka, získava sa tam z plodov argánových stromov a jeho vlastnosti sú známe už stovky rokov. Profituje z neho celé telo, nielen pleť. Posilňuje imunitný systém, hydratuje pokožku, zmierňuje akné a ekzém a aj vlasy sa po jeho aplikácii krásne lesknú.

Prečo je taký zdravý?

Argánový olej obsahuje množstvo omega-6 mastných kyselín, ktoré pozitívne vplývajú na proces starnutia. Okrem toho obsahuje kyselinu linolovú, ktorú si ľudské telo nevie samo vytvoriť. Tocopherol (vitamín E) a polyfenoly (antioxidanty) majú protizápalový účinok a chránia bunky.

Ako sa získava?

Keď plody argánových stromov padajú, zbierajú sa a sušia. Potom sa odstráni dužina, aby ostal len argánový orech. Podľa odborných odhadov sa ročne vyrobí asi len 3–4 miliónov litrov argánového oleja, čím sa vysvetľuje aj jeho cena (na porovnanie, v prípade olivového oleja hovoríme približne o 2,8 miliardy litrov).

Zázračný pre pokožku

Poskytuje vitalitu a pružnosť. Tehotné ženy si ho môžu vmasírovať do pokožky, aby zabránili striám. Olej tiež chráni pred slnečným žiarením a zmierňuje ochorenia kože ako je akné, suchý ekzém, psoriáza či vyrážky. Fytoestrogény, ktoré argánový olej tiež obsahuje, pôsobia proti predčasnému starnutiu a účinok obnovy buniek zabezpečuje hladkú a pevnú pokožku. Je teda vhodný na všetky typy pleti a spravidla sa veľmi dobre znáša.

Aj na vlasy

Tento vzácny olej dáva vlasom intenzívnu vlhkosť. Okrem toho zmierňuje ich vypadávanie a posilňuje vlasové korienky. Ak chcete podporiť rast vlasov, vmasírujte si do nich argánový olej, 1–2-krát týždenne. Olej možno používať aj ako kúru na suché končeky, odporúča sa nechať pôsobiť cez noc a ráno dôkladne zmyť vlažnou vodou. Pár kvapiek argánového oleja možno pridať aj do bežnej starostlivosti o vlasy, do šampóna, kondicionéra či masky. Po pravidelnom používaní budú vlasy silné, zdravé a lesklé.

Čítajte viac o olejoch

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
celulitída

Žiadnou metódou nedosiahneme úplné vymiznutie strií

17.01.2017 06:00

Celulitída - netýka sa len tehotných žien. Nevzhľadné trhliny sú dedičné, ale možno ich zmierniť.

úsmev, zuby, žena

Zubné implantáty: Umenie v ústach

06.11.2016 06:00

Na stratu zuba, najmä ak to pri úsmeve nie je vidieť, si poniektorí rýchlo zvyknú. Priveľká medzera, ktorá po ňom ostala, sa však stáva problémom pre ostatné zuby.

prof. MUDr. Mária Šimaljaková, PhD.

Dermatovenerologička: Vypekanie na slnku sa nám o dvadsať rokov vypomstí

31.10.2016 06:00

Kožný lekár už nie je "mastičkár", ako v minulosti, kedy lieky takmer vôbec neexistovali.

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.