Datle sú považované za zázračný prostriedok na uľahčenie a urýchlenie pôrodu. Ide však o mýtus alebo je to skutočne pravda?
Nemeckí vedci zistili nový koronavírus v materskom mlieku ženy, ktorá je nakazená COVID-19.
Michal má už trinásť rokov zavedenú tracheostómiu a dýchať mu pomáha prístroj. Býval zatvorený doma aj niekoľko mesiacov a vraj sa to dá zvládnuť.
Do rizikovej skupiny nového koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, tehotné ženy nepatria.
Mám ovuláciu, musíme mať sex - toto podľa odborníkov nie je dobrý nápad, ako otehotnieť. Lepší je pravidelný pohlavný styk.
V chladnom ročnom období, kedy sa zvyšuje počet infekcií a detských ochorení, je čas myslieť na imunitný systém dieťaťa.
Minulý rok zrakoví terapeuti navštívili 447 škôlok a fotoskríningové prístroje poukázali na zrakové odchýlky u 15 % škôlkarov.
V tomto článku sa zameriame na ochorenia súvisiace s atopickým ekzémom a povieme si niečo o pacientských organizáciách, ktoré sú pri liečbe veľmi nápomocné.
Ochrancovia životného prostredia a spotrebiteľov varujú pred neoznačenými hračkami z Číny. Často obsahujú škodlivé chemikálie.
Trpíte vy alebo niekto vo vašom okolí atopickou dermatitídou? Prečítajte si, ako toto ochorenie vzniká, ako sa prejavuje a čo treba ďalej robiť.
Ako vyzerá život človeka s atopickým ekzémom? Pacientka rozpráva o svojom živote a o tom, že červenou kožou a svrbením sa problémy ani zďaleka nekončia.
Ako to už pri menej známych ochoreniach býva, aj o atopickom ekzéme respektíve dermatitíde kolujú rôzne mýty. Poďme si vyjasniť, čo je pravda a čo nie.
Chronickým, imunitne sprostredkovaným a nevyliečiteľným ochorením - atopickou dermatitídou trpí dva až desať percent svetovej populácie.
Deti, ktoré žijú v chudobe, častejšie ochorejú, vykazujú viac vývinových porúch, sú častejšie psychicky choré...
Vyššia frekvencia infekcií po nástupe do triedy je prirodzeným prejavom budovania detskej imunity.
Pozrime sa spolu na to, v ktorých potravinách sa kyselina listová nachádza požehnane a ako zabrániť jeho nedostatku.
Cez prázdniny deti najviac snoria po domoch, kôlňach či pivniciach a narazia na zle odložené lieky či chemikálie. Hovorí o tom toxikologička Silvia Plačková.
Hygiena ústnej dutiny sa pestuje od narodenia ako súčasť celkovej hygieny tela dieťatka, hovorí čeľustná ortopedička MUDr. Simona Dianišková.
Správna starostlivosť o ústnu dutinu sa začína pred prerezaním prvých zubov. Tie sa začínajú deťom prerezávať okolo šiesteho mesiaca života.
Slovenské pôrodnice majú v porovnaní so zahraničím čo doháňať. Potvrdil to projekt Sprievodca pôrodnicami.
Zubné kazy trápili ľudí už od kamennej doby. "Zubný červ" bol pre ľudí nočnou morou. Bolesťami zubov totiž ľudstvo trpí už odpradávna.
Počet ľudí, ktorých prisatý kliešť nakazí nepríjemným ochorením, rastie. Nemáte v okolí nikoho s boreliózou? Možno ste to aj vy sami.
Viete, čo je najväčším rizikom pre detské uši? Aj keď by sa mohlo zdať, že nástrahy leta ako voda či prievan, najčastejšie problémy sú po nesprávnom čistení.
Stresujúce udalosti v ranom štádiu tehotenstva majú podľa výsledkov štúdie závažný vplyv na neskoršiu potenciu chlapcov.
Keď mala dcérka dva roky, všimli sme si na nohavičkách stopy krvi, začína rozprávanie mamička dnes päťročnej Laurinky Agnieszka Mitašová.