Expert Bukovský o tom, čo robí srdce zdravším: Tmavá fazuľa je lepšia ako citrusy

, , 09.06.2019 10:00

Zdravie srdca závisí aj od konzumovaných potravín. Práve tie môžu byť prevenciou pred rôznymi druhmi ochorení. Na to, aké potraviny sú zdravé pre srdce, sme sa opýtali experta na výživu doktora Igora Bukovského.

VIDEO: Aké sú najzdravšie potraviny pre srdce podľa experta na zdravú výživu, doktora Igora Bukovského? Pozrite si video TV Pravda.

„Srdce je veľmi špeciálny orgán hlavne v tom zmysle, že keď sa v ňom niečo pokazí, nedá sa to už opraviť,“ upozornil Bukovský. Zároveň podotkol, že ak svalové bunky v srdci odumrú, v srdcovom svale sa tieto bunky nezregenerujú tak ako napríklad v pečeni, ale dôjde k zahojeniu väzivovým tkanivom a ostane tam trvalá jazva. „Každé poškodenie v srdci má trvalé následky,“ dodal. Z najlepších potravín, ktoré pomáhajú srdcu, Bukovský upriamil pozornosť na ovocie a zeleninu či strukoviny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zdravé potraviny #zdravie a prevencia #choroby srdca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku