Milada Nádašiová: Ako často je vhodné chodiť na pedikúru?

, 31.08.2020 06:00

Pedikúra a starostlivosť o chodidlá nie je len záležitosť leta. Človek by na ňu mal chodiť celoročne a intervaly závisia od stavu jeho nôh.

Pedikúra už dávno nie je len doménou žien," hovorí Ing. Milada Nádašiová, školiteľka Centra pedikúry a podológie v Bratislave.

Pedikúra je starostlivosť o nohy ako celok. Najčastejšie sa však, samozrejme, ošetruje chodidlo až po predkolenie. Podľa živnostenského zákona a tzv. kvalifikačného štandardu ide o remeselnú činnosť, ktorá zahŕňa špeciálne kúpele, zmäkčovanie pokožky, nanášanie masiek, masáže nôh, upravovanie, lakovanie, strihanie a zbrusovanie nechtov na nohách.

Rovnako sú povolené aj špeciálne úkony ako uvoľňovanie zarastených nechtov, obrusovanie a odstraňovanie zhrubnutej pokožky na pätách, pod prstami a v okolí nechtov. Pedikúra zahŕňa aj depiláciu nôh či rôzne zábaly.

„Včasnou pedikúrou je možné predísť rôznym ďalším komplikáciám na nohách a pedikúra už dávno nie je len doménou žien,“ hovorí Ing. Milada Nádašiová, školiteľka Centra pedikúry a podológie v bratislavskej Ra­či.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pedikúra #nohy #medicinálna pedikúra #Ide o zdravie #chodidlá
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku