Odpovedáme na vaše otázky o kúpeľnej liečbe. Pre koho je určená? Aký je rozdiel medzi spôsobom úhrady A a B? A čo robiť, ak na pobyt nemôžete nastúpiť?
Pandemický rok 2020 výrazne zasiahol aj kúpeľnú liečbu na Slovensku. V porovnaní s rokom 2019 klesol počet klientov v slovenských kúpeľoch o 40 %.
Moderátor a dobrovoľník Vít Samek absolvoval vyšetrenie spánku na vlastnej koži. Čo sa dozvedel? Ako môže toto vyšetrenie pomôcť?
Mimochodom, to "mliaganie“ striebornosivej blatistej hmoty je celkovo upokojujúce.
Koľkokrát ročne je možné absolvovať kúpeľnú liečbu? V ktorom zákone sú uvedené potrebné informácie?
Čo hovoria na kúpeľnú liečbu pre postcovidových pacientov zdravotné poisťovne Union, Dôvera a Všeobecná zdravotná poisťovňa?
Pôvodný návrh priniesla Asociácia slovenských kúpeľov v novembri 2020. Čo sa zmenilo? Kto navrhuje a vypisuje kúpeľnú liečbu pre postcovidových pacientov?
Aké formy terapie ponúkajú slovenské kúpele? A čo si musíte zbaliť pred odchodom na kúpeľný pobyt?
Prinášame pojmy, ktoré sa v kúpeľníctve často používajú a počas pobytu sa s nimi môžete stretnúť. Čo je kúpeľná medicína, sekundárna liečba či rekonvalescencia?
Krúživý pohyb nôh v pedáloch bicykla je jedným z najlepších športov, ktoré možno vykonávať v tomto období pre svoje žily na nohách.
Schvaľuje ju ošetrujúci lekár. Mal by vám vydať dokument menom Návrh na kúpeľnú starostlivosť... Čo ďalej? Ako sa medzi sebou líšia skupiny A a B?
Každý štvrtý človek s ochorením COVID-19 má symptómy asi mesiac od pozitívneho testu a každý desiaty nimi trpí dokonca až dvanásť týždňov. WHO vyzýva na pomoc.
Pobyt v kúpeľoch vám môže odporučiť na základe diagnózy lekár, alebo ho môžete absolvovať ako samoplatca.
Čo všetko sa podpísalo pod výrazný úbytok pacientov v kúpeľoch v závere uplynulého roka? Okrem obáv z nákazy aj komplikácie pri predpisovaní liečby u lekárov.
Na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, ktoré sa včera začali v Žiline, sa zúčastnil aj nesúťažný tím DiaPozitívcov.
Počasie je stále krajšie, opatrenia ustupujú... Kto by si nešiel zacvičiť von? Stále však netreba zabúdať na ochranu zdravia.
Pozrime sa spolu na to, čo pomáha pri športových zraneniach ako sú pľuzgiere, svalová horúčka alebo pichanie v boku.
Koronavírus zastavil život u nás. Mnohí počas obmedzení cvičili doma, iní pohyb zanedbávali. Ako si nájsť opäť čas na šport a vrátiť sa do formy?
Štíhle, ale pevné ramená, to je sen. Niekedy však tak napriek tréningu nevyzerajú. Pozrime sa, čo by mohlo byť dôvodom.
Už niekoľko týždňov sú tí menej leniví odkázaní na iné formy cvičenia ako vo fitnescentre. O pohybe doma či v prírode hovoríme s fitnestrénerom Michaelom Achbergerom.
Tí, čo trénujú doobeda, budú z toho profitovať. Ako však posilniť motiváciu a donútiť sa cvičiť pred prácou?
Doprajte si 20 minút cvičenia pre formovanie postavy aspoň trikrát do týždňa, napríklad v pondelok, stredu a piatok.
Má dve podoby a musia ho poskytnúť zamestnávatelia so 49 a viac zamestnancami. Čo tí s menej zamestnancami? A na čo všetko možno tieto príspevky použiť?
Navštíviť kúpalisko sa dá i v zime. Stačí, ak si vyberiete také, kde je termálna voda. Ak sa rozhodujete, kam ísť, možno vám pomôže zopár nasledujúcich tipov.
Aktuálna štúdia ukazuje: Spraviť denne veľa krokov síce podporuje zdravie, nechráni však pred nadváhou.