Kvety v byte zlepšujú náladu a znižujú stres

, 08.05.2019 06:00
jar, máj, kvety, tulipány
V skutočnosti sú pozitívne emócie také silné, že majú dlhodobo pozitívny vplyv na stav mysle. Autor:

Máte permanentne zlú náladu a cítite sa pod stresom? Možno, že by ste mali zájsť do kvetinárstva...

Áno, čítate dobre. Namiesto toho, že budete svoju frustráciu zajedať čokoládou, môžete si radšej zaobstarať kyticu kvetov alebo izbovú rastlinu.

Ako ukazuje štúdia z Harvardu, ľudia sa cítia oveľa menej stresovaní, keď trávia čas v prostredí, kde je veľa kvetov. Výskumníčka Nancy L. Etcoff skúmala, ako sa vyvíjali emócie 55 žien v období dvoch týždňov, keď im do miestnosti, v ktorej trávili najviac času, pridávali kytice. Výsledok štúdie hovorí jasnou rečou, kvety zakaždým vyvolali pocit spokojnosti a radosti. Kto by sa netešil z kvetov, však?

V skutočnosti sú pozitívne emócie také silné, že majú dlhodobo pozitívny vplyv na stav mysle. Potvrdila to aj kvetinárka Elmer Helgeson. Klienti k nej vraj často prichádzajú v šedivom a chladnom počasí, aby si zlepšili náladu a zbavili sa únavy každodenného života.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#únava #stres #radosť #kvety #zlá nálada #stav mysle
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku