Syndróm zlomeného srdca môže spôsobiť rakovinu

, 29.07.2019 06:00
zlomené srdce
Syndróm zlomeného srdca, ktorého príznaky sú podobné ako pri infarkte, postihuje stále viac ľudí, najmä ženy nad 65 rokov. Autor:

Zlomené srdce nie je len vo filmoch a knihách, ale aj v skutočnom živote. Tento medicínsky fenomén, ktorý sa vyskytuje predovšetkým u žien, môže mať fatálne následky.

Všetci poznáme výraz „zlomené srdce“ a väčšina z nás sa s takýmto nepekným stavom pasovala – aspoň raz v živote. No niektorým túto diagnózu stanovili lekári. Syndróm zlomeného srdca, ktorého príznaky sú podobné ako pri infarkte, postihuje stále viac ľudí, najmä ženy nad 65 rokov.

Všetci, ktorí sa trápia, prežijú chorobu krátko po emocionálnom namáhavom zážitku, ako je napríklad rozchod, smrť blízkej osoby, nehoda, prepad, hádka alebo niečo podobné.

Výskumný tím pozoroval súvislosť medzi syndrómom zlomeného srdca a onkologickými ochoreniami. Výsledok prekvapil a šokoval zároveň. Rakovinu má totiž jeden zo šiestich pacientov so syndrómom zlomeného srdca. Okrem toho majú títo pacienti v boji proti rakovine, žiaľ, oveľa nižšie šance na prežitie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#smrť #rozchod #rakovina #zlomené srdce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku