0

Štúdia: Šesťhodinový spánok telu nestačí

, 05.02.2020 06:00
depresia, únava, žena, smútok
Cítite sa stále bez energie, vyčerpane, nesústredene a prenasleduje vás únava? Autor:

Patríte k ľuďom, ktorí v noci nespia viac ako šesť hodín? Nová štúdia ukazuje, že taký krátky spánok má rovnaký efekt, ako keby sme vôbec nespali.

Cítite sa stále bez energie, vyčerpane, nesústredene a prenasleduje vás únava? Ale pritom ste spali šesť hodín? Vášmu telu to jednoducho nestačí.

Vedci z Harvardskej univerzity skúmali, aký účinok má na ľudí počet hodín spánku v noci. Prišli k desivému záveru, že v niektorých prípadoch nie je rozdiel, či spíme len šesť hodín alebo vôbec.

Výrazne znížená pozornosť

V rámci tejto štúdie pozorovali spánok 48 dospelých, a to počas dvoch týždňov. Tí, ktorí spali šesť hodín, zvládli testovacie otázky po desiatich dňoch rovnako dobre, resp. tak isto zle, ako tí, ktorí dve noci vôbec nespali.

Tí, čo spali dokonca menej ako päť hodín, mali ešte väčší nedostatok pozornosti a preto sa odporúča, aby nešoférovali a neobsluhovali ťažké stroje.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #únava #spánok #koncentrácia #energia