Červená riasa pomáha kĺbom. Ako?

, 10.05.2020 06:00
kĺby, joga, cvičenie, vzduch
Pozitívne účinky sa podarilo preukázať aj v štúdiách u pacientov s osteoporózou, keď dlhodobo podávaný komplex aquamin dokázal zastaviť prejavy ochorenia, alebo minimálne zmierniť jeho negatívny vývoj. Autor:

V posledných rokoch sa niektorí vedci a lekári zamerali na štúdium unikátneho multiminerálneho komplexu, ktorý pochádza z červenej morskej riasy s latinským názvom Lithothamnion calacareu. Ide o unikátny zdroj vápnika a ďalších 72 stopových prvkov.

Uhličitan vápenatý ako zdroj vápnika je tu obsiahnutý vo forme zabezpečujúcej vysokú biodostupnosť pre organizmus. Bolo to overené početnými štúdiami, ktoré najčastejšie merajú sérové (z krvi) hladiny hormónu parathormónu zodpovedného za vyplavovanie vápnika z kostí. Aquamin sérovú hladinu parathormónu preukázateľne znižuje. Je preto vhodným prípravkom v boji proti rôznym ochoreniam, ako je osteoporóza, osteoartritída a podobne.

Dôležitý je aj vhodný pomer vápnika a fosforu. Od neho závisí rovnováha vápnika v organizme. Menšie množstvo fosforu spôsobí nedostatok hmoty pre tvorbu kostí. Väčšie množstvo fosforu, ktoré nás väčšinou viac trápi, znižuje vstrebávanie vápnika z čreva. Fosforu väčšinou prijímame v strave dva- až trikrát viac, než by bolo potrebné. Preto je vhodné užívať taký zdroj vápnika, ktorý zároveň nie je zdrojom nadbytočného fosforu. Práve aquamin zo spomínanej červenej riasy obsahuje vysoké množstvo vápnika a zároveň veľmi nízke množstvo fosforu. Aj to je jeden z dôvodov dobrého využitia obsiahnutého vápnika ľudským organizmom.

Pozitívne účinky sa podarilo preukázať aj v štúdiách u pacientov s osteoporózou, keď dlhodobo podávaný komplex aquamin dokázal zastaviť prejavy ochorenia, alebo minimálne zmierniť jeho negatívny vývoj. Významné sú takisto štúdie, ktoré porovnávajú účinok aquaminu a glukozamínsulfátu. Ten obsahuje väčšina prípravkov na podporu pohybového aparátu. Jedna zo štúdií, na ktorej sa zúčastnilo 70 ľudí vo veku 25–70 rokov trpiacimi výraznejšou bolestivosťou kĺbov rôzneho pôvodu (napríklad aj z dôvodu zápalu), preukázala, že u skupiny, ktorá v rámci dvanásť týždňov trvajúcej kúry užívala aquamin, sa výrazne znížila bolestivosť kĺbov a dokázali bez bolestivých prejavov prejsť omnoho väčšie vzdialenosti.

Výhody užívania aquaminu:

  • maximálna biologická dostupnosť
  • zmiernenie príznakov rednutia kostí
  • lepšie hojenie zlomenín
  • menšia bolestivosť kĺbov
  • zlepšenie celistvosti, neporušenosti kostí

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vápnik #kĺby #červená riasa #aquamín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku