Aké sú výhody zubných implantátov?

Zubné implantáty zlepšujú vzhľad. Zuby ovplyvňujú estetický dojem z človeka a jeho výraz tváre.

29.10.2013 14:00
debata (11)
Ilustračné foto. Foto: SHUTTERSTOCK
zub, zubný implantát Ilustračné foto.
  • Zubné implantáty tiež zlepšujú komfort a reč. Implantáty obmedzujú „mumlanie“, šušlanie či nezreteľnú výslovnosť na rozdiel od často nevyhovujúcich snímateľných protéz či medzier v chrupe.
  • Zjednodušujú prijímanie potravy. Ľudia so snímateľnými náhradami (protézami) pri jedení dosiahnu len 15–20 percentnú efektivitu v porovnaní s tými, ktorí majú kompletný a zdravý chrup.
  • Nepoškodzujú susedné zuby. V rámci tradičného postupu sa na upevnenie mostíka použijú susedné zuby, ktoré je potrebné, často na úkor zdravého tkaniva, obrúsiť. Implantáty nezaťažujú vedľajšie zuby.
  • Spomalenie straty kosti. Pri snímateľných náhradách (protézach) často dochádza k ústupu kosti. Ustúpenie a zápal kosti dokonca môže spôsobiť kývanie, uvoľňovanie a neskôr stratu živých zubov. Naopak, po zavedení implantátu je kosť namáhaná, a tak sa jej ubúdanie spomalí.
  • Možnosť upevnenia protézy. Implantáty umožňujú – najmä v prípade dolnej čeľuste – jednoduché riešenie, pri ktorom sa protéza upevní pomocou dvoch až štyroch implantátov. Už sa netreba obávať, že protéza vypadne z úst.
  • Riešenie pre stratu viacerých zubov. Zubné implantáty umožňujú riešiť medzeru spôsobenú stratou jedného či viacerých zubov.

(Podľa zdroja: leták CURAPROX „Implantáty“, upravené)

© Autorské práva vyhradené

11 debata chyba
Viac na túto tému: #zub #implantát #zubná náhrada