Jana Pifflová: Onkopacienti doplácajú na koronavírus!

, 27.04.2020 01:00

Na infolinku občianskeho združenia NIE RAKOVINE pribúdajú hlásenia o zanedbávaní potrieb a zdravotnej starostlivosti u onkopacientov.

Prezidentka OZ NIE RAKOVINE Jana Pifflová o katastrofálnej situácii u onkopacientov počas pandémie koronavírusu.

Na infolinku občianskeho združenia NIE RAKOVINE pribúdajú hlásenia o zanedbávaní potrieb a zdravotnej starostlivosti u onkopacientov. „Epidemiologická situácia v onkológii je dlhodobo zlá, oveľa horšia ako s COVIDOM, treba ju seriózne riešiť,“ zdôrazňuje Jana Pifflová-Španková, prezidentka OZ NIE RAKOVINE.

Vo videu pomenovala vážnosť situácie: „Za hrozbu považujeme aj zastavenie skríningov a prevencie, je nutné uvoľniť ambulantné diagnostiky a zdravotnú starostlivosť. Náš systém je predsa nastavený, kliniky si plynule rozhodujú a fungujú, infekčný pacient v nich je bežný jav.“ Metodické usmernenie MZ SR kladie onkologickú zdravotnú starostlivosť na úroveň neodkladnej!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#onkologické ochorenia #onkológia #koronavírus #Ide o zdravie #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku