Intervenčný rádiológ Balázs: Ako uvoľniť zanesené tepny v nohách

, 08.06.2020 06:00

Primár Endovaskulárneho programu nemocnice CINRE v Bratislave MUDr. Tibor Balázs vo videu hovorí o tom, že ateroskleróza (kôrnatenie tepien) nie je len záležitosť ciev v srdci.

Primár Endovaskulárneho programu nemocnice CINRE v Bratislave MUDr. Tibor Balázs vo videu hovorí o tom, ako sa prejavuje upchávanie tepien v končatinách. Kedy hrozí amputácia?

Ako sa prejavuje upchávanie tepien v končatinách, tzv. kritická končatinová ischémia a jej jednotlivé štádiá?

Ktoré štádium je nebezpečné a kedy už dochádza ku poškodeniu mäkkých tkanív na nohe a hrozí amputácia?

Ako vedia pomôcť intervenční rádiológovia? Kadiaľ sa dostávajú do ciev končatín a ako vedia preniknúť ku miestu uzáveru cievy a obnoviť prietok krvi? Musí byť pacient v narkóze? Kto je typický pacient, v akom veku a s akými diagnózami? Akými vyšetreniami sa vlastne dá zistiť kritická končatinová ischémia? Vo videu sú zábery zo zákroku, ktorý vykonáva primár Tibor Balázs, na pacientke s kritickou končatinovou ischémiou. O novinkách v tejto oblasti na záver hovorí výkonný a medicínsky riaditeľ CINRE MUDr. Ivan Vulev, PhD.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kôrnatenie tepien #ischémia končatín #ateroskleróza #amputácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku