Očná lekárka Krausová: Čo všetko obnáša komplexné očné vyšetrenie?

, 06.07.2020 06:00

V nasledujúcom videu vás očná lekárka MUDr. Oľga Krausová z OK Oftal v bratislavskej Rači oboznámi s tým, čo všetko obnáša komplexné očné vyšetrenie. Prečo trvá toto vyšetrenie až hodinu?

Očná lekárka Oľga Krausová o tom, čo obnáša komplexné očné vyšetrenie.

Čo sú Jägerove očné tabuľky? Ako sa dá odmerať vnútroočný tlak a prečo môže byť toto vyšetrenie trochu nepríjemné? Aké sú optimálne hodnoty vnútroočného tlaku? Čo signalizujú zvýšené hodnoty vnútroočného tlaku a môže byť vnútroočný tlak aj nízky? Čo je to štrbinová lampa a čo sa s jej pomocou vyšetruje?

Čo majú urobiť ľudia po štyridsiatke, ktorí okrem okuliarov na čítanie nemajú nijaké iné očné ťažkosti? Ako často má navštevovať očného lekára pacient, ktorý trpí nejakým očným ochorením alebo cukrovkou?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#oftalmológ #očná lekárka #oči #komplexné očné vyšetrenie #Ide o zdravie #zrak
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku