Podobnou radou odborníka sa riadil už spisovateľ Ernest Hemingway. „Ak cestovanie a písanie nerozširuje ducha, potom rozširuje zadok, takže ja rád píšem postojačky,“ napísal v jednom liste v roku 1950.
Príkladom je aj odborník na pohyb Buckley, ktorý pracuje v stoji u starožitného pultu zo 40-tych rokov. „Nemusíme toľko vysedávať,“ povedal stanici BBC. Buckley pracuje na oddelení výživy a klinických vied. Tvrdí, že striedanie pracovnej pozície zo sedu do stoja pomáha v boji s obezitou a zlepší obeh krvi. Trojhodinovým státím vraj telo spáli 144 kalórií.
„Ľudia sedia v práci, v aute a potom pred televíziou. Metabolizmus tak pracuje na úplné minimum, a to nie je prirodzené. Ľudia sú nastavení na pohyb a státie,“ povedal Buckley.
Škodlivému vplyvu nadmerného sedenia sa venovalo aj niekoľko výskumov. Dokázali v nich súvislosť napríklad medzi nadmerným sedením a rizikom vzniku cukrovky alebo to, že sedavý životný štýl môže zapríčiniť smrť rovnakému počtu ľudí ako fajčenie.
Buckley je presvedčený, že taká nepatrná zmena, ako je striedanie sedenia a státia v práci, môže výrazne prispieť k zlepšeniu zdravia človeka.