S príchodom jari si konečne vydýchneme... Tešia sa najmä rodičia

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v ôsmom kalendárnom týždni tohto roka v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o 14,3 percenta. Klesla aj chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia, a to o 35,8 percenta.

27.02.2024 16:00
chrípka, choroba, smrkanie, vreckovky, chorá Foto:
V mnohých domácnostiach bežný obrázok.
debata

„Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia vrátane chrípky klesá už tretí týždeň po sebe. Vplyv na pokles chorobnosti mali aj jarné prázdniny na strednom Slovensku. K ďalšiemu poklesu chorobnosti by mali prispieť jarné prázdniny na zvyšku Slovenska v nasledujúcich dvoch týždňoch,“ komentovala hlavná hygienička SR Tatiana Červeňová. Dodala, že stále sa môžu vyskytnúť lokálne epidémie chrípky.

Epidemiológovia počas týždňa zaznamenali 55 194 prípadov akútnych respiračných ochorení. Najvyššiu chorobnosť zistili v Košickom, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Ochorenia sa vyskytli najčastejšie vo vekovej skupine detí do piatich rokov. „Priebeh ochorení bol komplikovaný u 1964 osôb, čo predstavuje 3,6 percenta zo všetkých prípadov," priblížil Úrad verejného zdravotníctva.

nádcha, chrípka, choroba, prechladnutie, vreckovky, covid, muž Čítajte viac Konkrétne rady: Ako liečiť choroby dýchacích ciest doma?

Najviac choré sú malé deti

Ako chrípku a jej podobné choroby v ôsmom kalendárnom týždni nahlásili 7577 ochorení, čo predstavuje 13,7 percenta z celkového počtu respiračných ochorení. Najvyššia chorobnosť bola v Trnavskom kraji, najnižšia v Bratislavskom.

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola vo vekovej skupine do piatich rokov. „V ôsmom kalendárnom týždni 2024 boli hlásené lokálne epidémie na úrovni krajov," dodal Úrad verejného zdravotníctva.

dieťa, lekár, astma, choroba, chrípka, prechladnutie, alergia, vyšetrenie Čítajte viac Choré je azda každé dieťa! Koluje medzi nimi neskutočné množstvo nepríjemných infekcií a áno, dokonca aj...

V spomínanom období nahlásilo prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu 55 materských škôl, 40 základných škôl a tri stredné školy. Úrad v spomínanom týždni zaznamenal tri prípady ťažkého akútneho respiračného ochorenia. Takisto bolo spracovaných 44 prípadov ochorenia Covid-19.

debata chyba
Viac na túto tému: #chrípka #infekcia dýchacích orgánov #Covid-19